Преводи, списъци за пазар, работни съобщения, пароли, пинкодове или любовни тайни – всичко това се запаметява във вашия смартфон!

Със съветите, които сме ви подготвили, доста бихте улеснили живота си – особено когато изгубите телефона си, което не се случва толкова рядко, колкото си мислите. А когато това се случи, данните ви изчезват, или още по-лошо – са в ръцете на крадец.

Показваме ви десетте най-глупави грешки, които можете да направите с телефона си и как да се предпазите от тях:

Нямате парола

Ако телефонът ви е заключен с парола, данните също са сравнително защитени, така че ако нямате, по-добре веднага си направете.

Не изключвате Bluetooth

На малък обсег хакери също могат да се промъкнат незабелязано във вашия смартфон, ако не изключвате Bluetooth връзката, след като приключите с ползването й.

Пазарувате онлайн през смартфона си

Сайтове като Amazon или Ebay предлагат приложения за смартфони, за да можете да пазарувате от мобилния си телефон. Използвайте тях, вместо нормален браузър, защото в противен случай рискувате да станете жертва на фишинг сайтове или други измами.

Не излизате от приложението за онлайн банкиране

Да, знаем, че е много досадно излизането от приложение, но е много важно да го правите всеки път, след като сте използвали онлайн банкирането си. В противен случай някой друг получава достъп до вашата банкова сметка.

Свързвате се автоматично с налични безжични мрежи

Тези, които невинно се свързват към случайни отворени безжични мрежи, често попадат в ръцете на хакери, тъй като чрез измамни мрежи те могат съвсем лесно да влязат във вашия телефон.

Не триете данните от телефона си, преди да го подарите или продадете

Ако не изтриете данните си, това практически е покана към някого да злоупотреби с тях.

Теглите безплатни приложения за Android от където и да е в мрежата

Хакерите разпространяват вируси и троянски коне чрез безплатни игри и приложения, така че пазарувайте приложения само от известни магазини като Google Play, Amazon и т.н.

Пазите важни данни на смартфона си

Разбира се, че е практично да съхранявате номерата на сметките си, пинкодове, пароли и подобни на вашия смартфон. Така обаче те отиват в ръцете на друг, при загуба на телефона ви.

Не триете историята си на сърфиране

Мобилната ви история е вашата цифрова следа в мрежата. Тя праща един крадец директно към профила ви в Amazon, към портала ви за онлайн банкиране, както и към профила ви във Facebook.

Нямате дистанционна настройка на софтуера

Ако телефонът ви попадне в чужди ръце, остава несигурността какво ще се случи на вашите данни. За да не се получи тази ситуация, трябва да се вземат предпазни мерки навреме.