Победителят в Шампионската лига ще вземе 85 млн. лири сочи проучване, направено непосредствено преди решителния двубой между Манчестър Юнайтед и Челси в Москва.

"Червените дяволи" или "сините" ще приберат пари от спонсорски договори, телевизионни права, високи цени на футболисти, приходи от билети. Изследването е поръчано от един от спонсорите на турнира - МастърКард. Традиционно МастърКард награждава победителя в Шампионската лига с 10 млн. паунда.

Очаква се руската столица Москва да регистрира приходи от 35 млн. лири от домакинството на финалния мач в най-комерсиалния футболен турнир на клубно ниво в Европа.

Финалът в Шампионската лига в Атина през 2007 г. регистрира двойно по-малко приходи - 18 млн. паунда, предаде БНР.

До момента пък Манчестър Юнайтед и Челси са спечелили по 30 млн. лири от участието си в Лигата. По този начин общите приходи за победителя в надпреварата ще са 115 милиона.