Ръстът на еврото бе краткосрочен, след като опасенията за възстановяването в Европа все още е под въпрос за инвеститорите, въпреки обявения план на стойност близо 1 трлн. долара.

Единната валута се върна на нива около 1.2700, след като вчера моментно се повиши до 1.3090 долара за евро. Към момента еврото се разменя на нива от 1.2720, като най-ниската регистрирана стойност бе при 1.2678 долара за евро.

Негативни бяха настроенията и на азиатските пазари, въпреки рекордното повишение на щатските вчера. Индексът, следящ представянето в региона - MSCI Asia Pacific Index се понижи с 1% рано сутринта.

Щатските фючърси също са на отрицателна територия, като тези на широкия Standard & Poor's 500 Index загубиха 0.8% от стойността си, след най-голямото повишение за индекса от март 2009 година насам.

Фючърсите на европейските индикатори също сочат отваряне на отрицателна територия, като тези на индекса на най-големите европейски компании - Euro Stoxx 50 се понижиха с 1.2%.

Спад регистрират и металите и останалите суровини. Медта поевтиня с 1.5% по време на търговията си на стоковите пазари.

Петролът загуби 0.65 цента от стойността си до нива от 76.15 долара за барел, а златото е сред малкото печеливши, като спот цената му се повиши с 5.4 долара до 1 206.20 долара за унция.

Специалистите коментират, че пазарът бързо е осъзнал, че кризата няма да бъде преодоляна така бързо.

В Китай бе отчетена инфлация от 2.8% за април, както и ръст от 12.8% в цените на имотите, което е най-голямото им повишение от началото на статистиката през 2005 година.

Растящата инфлация може да принуди регулаторните органи да прибегнат до по-нататъшни рестриктивни мерки в третата най-голяма световна икономика, на чиито ръст разчита целия свят.

Междувременно, кредитният рейтинг на Гърция може да бъде понижен до най-ниска стойност през следващия месец, оповестиха от рейтинговата агенция Moody's Investors Service.