Доларът поевтиня спрямо повечето основни валути, след данни за по-слабо от очакванията свиване на активността в сектора на производството през юли. Това подкрепи търсенето на по-високодоходни валути.

Австралийският долар и южнокорейският вон поскъпнаха за пръв път от четири дни насам. Йената поевтиня спрямо 13 от 16-те основни валути, след коментарите на финансовия министър на Япония, че скъпата местна валута ще нарани сериозно възстановяването на втората най-голяма световна икономика.

Поскъпването на еврото бе относително ограничено преди данните за ръста в производствения сектор, който се очаква да бъде отрицателен. Други важни данни, които ще бъдат изнесени днес са тези за инвеститорското доверие в най-голямата европейска икономика - немската.

Доларът поевтиня до 1.0467 спрямо австралийския такъв от нива при 1.0409 късно снощи. Вонът поскъпна с 0.5%.

Единната валута се разменя на нива от 1.4390 рано тази сутрин, на фона на нивата й на търговия от 1.4358 снощи, когато загуби 0.3% от стойността си.

Зелените пари се разменят за 76.78 йени, колкото се търгуваха и късно снощи.

Златото продължава с новите си рекорди, повишавайки се до нива над 1 910 долара за унция за пръв път в историята.

Благородният метал регистрира най-висока стойност от 1 913.50 долара за унция, след което върна част от спечеленото до нива от 1 903 долара.

Редица анализатори предричат, че ще видим нива от кръглите 2000 долара за унция преди края на настоящата година.

Щатските фючърси отбелязаха силно повишение, след като вчера пазарите приключиха с минимални повишения. Коментари на Бернанке, които насочват инвеститорите към очаквания за трета вълна на стимулиране на водещата световна икономика инициираха повишението на фючърсите.

Тези на широкия S&P 500 отбелязаха повишение от 13 пункта, или над 1%, а фючърсите на индексът на сините чипове - Dow Jones, добавиха близо 110 пункта към стойността си.