Дните на ерата, в която хората шофират своите автомобили, са преброени, според Илон Мъск.

Причината за това е, че напредъкът в сензорните технологии и разработването на софтуер в крайна сметка ще направи бордовите компютри на колите по-безопасни шофьори от хората, които управляват "двутонни машини на смъртта."

"В далечно бъдеще дори може да бъде забранено колите да бъдат управлявани от хора, защото е прекалено опасно", според Мъск

Това бъдеще, всъщност, не е толкова далечно, колкото си мислите, казва още Мъск, добавяйки, че самоуправляващите се автомбили, според него, вече са „разрешен въпрос“ и че по-големият проблем е да се направи така, че софтуерът и хардуерът да е достатъчно надежден, за да отговаря на стандартите за безопасност, които регулаторните органи биха очаквали.

Според него регулаторните органи няма да подкрепят това поне две-три години, след като самоуправляващите се автомобили станат по-сигурни от тези, управлявани от хора.

Tesla пък ще биде лидер в бъдещата индустрия на самоуправляващите се коли, според Мъск. Това обаче не е единствената компания, която се стреми към подобна доминация. Нейна конкуренция ще бъдат Google и евентуално Apple, като производители, като Audi и BMW, също работят по подобни автомобили.