България крие големи възможности за италианците, които искат да почиват на спокойствие или да инвестират в недвижими имоти, пише италианското електронно издание "Воче д'Италия".

В обширна статия в сайта се отбелязва, че за разлика от известните български курорти Слънчев бряг, Златни пясъци и черноморската столица Варна, в които предпочитат да почиват както много българи, така и доста западни туристи, в България има и привлекателни за италианците туристически кътчета като Долна баня и Костенец.

Изданието посочва, че между тези две градчета сега се заражда истински туристически комплекс. Там има и голф игрище, както и летище за едномоторни самолети, а двете населени места са в близост до един от най-големите зимни курорти Боровец. Долна баня и Костенец са убежище за онези туристи, които искат да избягат от хаоса и ада на големите градове, отбелязва сайтът.

Електронното издание посочва, че цените в хотел в Долна баня са невероятно ниски и вече са привлекли вниманието на френски, холандски и германски туристи. Нощувката в местен хотел струва само 13 евро, като туристите могат да използват безплатно и басейна на хотела, в който са отседнали. Това е страшно ниска цена в сравнение с безумно високите цени по италианските морски курорти, се отбелязва в статията.

"Воче д'Италия" допълва, че инвестицията в недвижим имот в този район също ще е добро решение за италианците, които се чудят къде да вложат спестените си с дългогодишен труд пари, за да ги спасят от инфлацията в родината си. В района могат да се намерят еднофамилни къщи с градина на цена от 10 000 евро. Те, разбира се, се нуждаят от ремонт, но инвестицията все пак си заслужава.

Апартамент от 80 квадрата пак в този район излиза около 20 000 евро. Само преди четири години цената му беше дори още по-смешна - едва 6500 евро. За сравнение апартамент от само 20 квадратни метра в центъра на българската столица, който преди четири години струваше 9000 евро, а сега излиза вече 30 000 евро, като се предвижда повишение с още 30 процента през следващите шест месеца.

Италианците дори не подозират какви необятни възможности ги очакват зад българския "ъгъл", заключава изданието.