Чисто икономическата логика следва доходите да продължат да се вдигат и през следващата година, заяви премиерът Бойко Борисов пред делегатите на конгреса на КНСБ, предаде БГНЕС.

"Надали има премиер или президент, който да не иска пенсиите да са високи, заплатите да са големи и непрекъснато да растат, да се работи по-малко, да има ниска пенсионна възраст. Ако има такъв, той е за убиване. Всички искаме това, но въпросът е до колко възможностите на икономиката на държавата го позволява", коментира премиерът. "Това се оказва най-дългата криза в човечеството", смята премиерът.

Той определи като конструктивна работата на правителството със синдикатите. "Много съм благодарен на Дянков, че го има, защото иначе щяхте да свиркате срещу мен или срещу Пламен Димитров" , призна той пред делегатите на конгреса. "Дянков съумява да пази фискалната дисциплина. Ние тук това не го усещаме, но навън това, че имаме най-ниските данъци в ЕС, че свалихме дефицита и имаме нисък външен дълъг е изключително важно в отношението към България", допълни той.

За закона за конфискация на имущество, придобито от престъпна дейност

"Аз се надявам, че политическите сили накрая ще гласуват закона за конфискацията и се опитват да се прикриват с това, че някой е щял да се разправя", заяви още премиерът. Той се обърна към присъстващите в залата делегати с думите: "Никой няма да се разправя, защото ГЕРБ не сме вечни. Ще дойдете догодина или след 4 години вие. Този закон се прави за всички. Народът иска справедливост, ред и конфискация. Ясно е, че са обрали държавата, но сега поне тези вили и имоти – да бъдат прибрани и дадени в полза на държавата и хората. Защо не искате да приемете закона? Измисляте си, че ако гражданин каже "Тука комшията издигна един палат", това е било топене или клевета. Напротив. Точно на гражданите разчитаме, че ще идват и ще посочват тези имоти. Поне 20 милиарда евро има заровени в къщи и вили. Този закон ще важи и срещу нас, не е както БСП и ДПС си приеха закон, който да важи до 2009 година за амнистия на стопанските им престъпления". Той очаква синдикатите да реагират по-рязко, когато се приемат закони като този, проект от предишните управляващи.

За инфраструктурните проекти

"Вчера гледах инфраструктурните проекти. Ако ги погледнете едновременно всички, по тях работят хиляди хора. Това са жизненоважни проекти за развитието на България за в бъдеще. Всеки политик, когато говори за България, казва, че сме държава на кръстопът и това е много важно. Като сме държава на кръстопът, къде са ви входно-изходните артерии за съседните държави, за да получавате пари от такси? Нямаме нито една магистрала от единия до другия край на страната. От това, което се строи в момента, в цели региони рязко ще се подобри инвестиционният климат и животът на хората", каза още Борисов. "Имаме приоритети и ги изпълняваме. Едно правителство трябва да си постави 3-4 приоритета, за да ги изпълни", добави той.