От месец - месец и половина имаме постоянни срещи и постоянна комуникация с вицепремиера Симеон Дянков. Аз не съм се родил вечният изпълнителен директор на НАП, ясно е, че рано или късно аз няма да бъда на този пост. Това каза Красимир Стефанов, изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП), в интервю за БНТ.

По-важно да се върши работа и да има резултати.

За оценката на Дянков за него, шефът на НАП заяви, че след това светкавично са направени промени в Териториалната дирекция на НАП в София. „Предприели сме всички действия, нека служителите на НАП да си вършат работата", добави Стефанов и поясни, че тези критики и забележки стресират служители на НАП.

Последните оценки на министър Дянков са в положителна посока. НАП, както и митниците, е събрала към 30 юни тази година с 422 млн. повече в сравнение със същия период на миналата година, обясни Стефанов.

Той уточни, че в момента се проверяват действащи политици, дори министър. "НАП никога не е опъвала чадър, над когото и да било", каза Стефанов.

При масовите проверки по морето прави впечатление, че големите курорти и хранителни заведение, след проверките на НАП, вече си издават билетчетата по входовете, служителите им са на трудови договори, обясни директорът на агенцията. Но малките търговски обекти си позволяват да не отчитат оборота си, да нямат касови апарати, добави Стефанов.

Започнахме да правим проверки и по строителните обекти, следят се строежите на молове, доставчици на материали и т.н. Там апетитът е голям и се предприемат крути действия, заяви Красимир Стефанов и изрази надежда след тези проверки оценките на премиера, и на финансовия министър да са положителни.

Активността на НАП не се осъществява, за да се угоди на министъра на финансите. Със сигурност има и какво да се желае затова сме предприели действия. Истината е някъде по средата, каза Красимир Стефанов.

По повод депутатските пари, които народните представители получават в плик за заплащане хонорари на консултанти, например, директорът на НАП заяви, че малко или много тези средства остават безотчетни. Отчетността на депутатите не е в компетентността на Националната агенция за приходите.

Според Красимир Стефанов най-лесният вариант е подобно на фирмите, които имат представителни разходи, предоставени на парламентарните групи средства също да им се удържа такъв данък. Той е на мнение, че трябва да има законови промени, които да регламентират средствата за парламентарните групи.

Текат си ревизиите на тъста и тъщата, каза Стефанов по повод проверката, която се води за имотната проверка на вицепремиера и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.