Стойка Кръстева донесе втори златен и общо пети медал на България от Олимпиадата в Токио.

Българката грабна златото в категория до 51 килограма в олимпийския турнир по бокс надигравайки във финала водачката в схемата Бусе Наз Чакироглу от Турция.

Кръстева не остави шансове на турската състезателка и бе определена за победител с 5:0 съдийски гласа.

Това е първа Олимпийска титла за България в бокса от 25 години. За последно страната ни имаше олимпийски шампион в този спорт през 1996 г., когато Даниел Петров завоюва златото на игрите в Атланта.

Преди Кръстева в Токио Ивет Горанова спечели златен медал в дисциплината кумите на каратето, Антоанета Костадинова грабна сребърен медал в състезанието по спортна стрелба на 10 метра пистолет, а Тайбе Юсеин и Евелина Николова спечелиха бронзови медали в женската борба.