Азиатските акции и повечето валути се търгуват в тесен рейндж днес, докато инвеститорите изчакват случващото се около фискалните стимули в САЩ и ваксините срещу коронавирус с оглед на увеличението в броя на случаите в Европа.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.1%, но въпреки това не е далеч от върха си от юни 2018 г. от 568.84 пункта.

Австралийският основен индекс се понижи с 0.5%, докато новозеландският отчита спад от 0.6%.

Китайският акции отвориха на отрицателна територия, като индексът на сините чипове CSI300 губи 0.3%.

“Икономическото възстановяване продължава, но инерцията очевидно се забавя,” казва пред Ройтерс Кати Бостянчич, старши финансов икономист в Oxford Economics.

“Втората фаза на възстановяването вероятно ще бъде трудна и изпълнена с клопки,” добавя Бостянчич.

“Развитието на пандемията остава основен фактор по отношение на икономиката, дискусиите за финансовата политика и супер свободната политика от страна на Фед.”

Най-очакваните публични предлагания до края на 2020 г.Кои са най-очакваните публични предлагания до края на 2020 г. Отговорът на този въпрос ни дава материал на US News.

В петък щатските акции записаха понижения, като Dow Jones изгуби 0.9%, S&P 500 се понижи с 1.1%, а технологичният Nasdaq Composite затвори с 1.07% надолу.

Сигналите от страна на фючърсите днес не са много оптимистични, като тези на S&P 500 отчитат понижение от 0.1% и сочат към слаб старт на седмицата на Уолстрийт.

Японските пазари са затворени днес заради празник.

Случаите на коронавирус по света вече надхвърлиха 30 милиона, което хвърля мрачна сянка върху перспективите за V-образно икономическо възстановяване.

Най-голямата заплаха за световния икономически растеж е възраждащата се пандемия, като анализатори се опасяват, че растежът и инфлацията биха могли да изненадат с по-ниски стойности в идната година. Липсата на реално развитие около пакета от стимули в САЩ също е проблем, според анализаторите.

Опасенията се засилват от европейските страни, които обявиха нови ограничения в петък с цел предотвратяване на нарастващия брой на новите случаи в някои от по-големите си градове, докато за Великобритания се смята, че обмисля нова национална блокада.

Доларът поевтинява с 0.1% спрямо кошница от шест други основни валути до ниво от 92.855.

Спрямо считаната за валута убежище японска йена доларът губи 0.2%, до 104.35, доближавайки се до 3.5-месечно дъно.

Еврото поскъпва с 0.25%, до 1.2946 спрямо долара, а австралийският долар поскъпва до 0.7304 щатски долара. Британският паунд бележи повишение от 0.25% до 1.2947 долара.

Валутни анализатори твърдят, че слабият долар може да е индикатор за допълнителна волатилност преди президентските избори в САЩ.

При суровините щатският лек суров петрол поевтинява с 2 цента, до 43.13 долара за барел. Цената на брента се понижава с 1 цента, до 41.1 долара за барел.

Златото поевтинява леко, като спот цената е на ниво от 1 951.3 долара за тройунция.