Доларът остава в отбранителна позиция днес - на фона на очакванията на инвеститорите, че затягането на паричната политика в САЩ ще става бавно. В същото време опитмизмът по отношение на китайската икономика подкрепи акциите на азиатските компании и суровините.

Щатската валута се търгува близо до многомесечни дъна, след като провалът на усилията на републиканците за приемане на законодателни промени в здравеопазването нанесе удар по способността на президента Доналд Тръмп да прокара обещаните данъчни облекчения и разходи за инфраструктура.

Намалените перспективи за фискални разходи бяха добре дошли за облигациите, особено на фона на ниската инфлация и понижения риск от това Федералният резерв да премахва стимулите си по-агресивно.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации се понижи до 2.27% и губи 12 базисни пункта за малко повече от седмица.

Това, от своя страна, обезцени долара, като доларовият индекс записа най-ниското си ниво от септември насам. Индексът бележи лек ръст днес - до 94.735 пункта, но въпреки това губи над 7% от началото на годината.

Еврото се търгува на ниво от 1.1543 спрямо долара, след като преди това достигна 14-месечен връх от 1.1583. Инвеститорите обаче са предпазливи по отношение на прекаленото оскъпяване на еврото, на фона на предстоящата среща на Европейската централна банка утре.

Доларът също така падна до двегодишно дъно спрямо австралийския долар и до едногодишен минимум спрямо швейцарския франк.

Загубите бяха по-ограничени спрямо йената. Щатската валута се търгува срещу 112.00 йени днес, нараствайки от достигнатото дъно от 111.685.

В Азия инвеститорските нагласи бяха подкрепени от поредицата добри икономически новини от Китай. Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нараства с 0.4%, до най-високото си ниво от април 2015 г.

Шанхайският индекс на сините чипове CSI300 нарасна с 1%, доближавайки се до 18-месечния си връх, докато австралийският основен индекс добави 0.6%. По-скъпата йена ограничи ръста на японския индекс Nikkei до 0.1%.

Индексите на Уолстрийт приключиха вчерашната сесия разнопосочно. Dow Jones се понижи с 0.25%, докато S&P 500 добави минималните 0.06%, а Nasdaq нарасна с 0.47%.

Понижението при долара и оптимизма по отношение на Китай подкрепиха суровините, като всичко - от медта до желязната руда, поскъпва. Златото добави още 0.1% към цената си, до 1.243.36 за тройунция.

Цената на щатския лек суров петрол се понижава с 18 цента, до 46.22 долара за барел, долкато петролът от сорта брент губи 17 цента, до 48.67 долара за барел.