Европейските индекси регистрираха понижение, след като Фед остави на заден план очакванията за по-нататъшни стимули за водещата световна икономика.

Индексът, следящ представянето на 600-те най-големи европейски компании, Stoxx Europe 600 се понижи с 0.4%, а фючърсите на широкия щатски S&P 500 загубиха 0.4% от стойността си.

Азиатските индекси отбелязаха значително по-сериозни загуби, като приключиха днешния ден на търговия с понижение от 1.5%.

Федералният резерв най-вероятно няма да прибягва до по-нататъшни фискални стимули, освен ако ръстът на щатската икономика не е изключително слаб и такива действия не са трайно необходими.

Друга възможност за трета програма на обратно изкупуване на облигации е забавяне на инфлацията под 2%, става ясно от изявление вчера.

Доларът бе изключително подкрепен от тази новина, като отбеляза повишение спрямо всички основни валути.

Еврото се понижи до нива на търговия под 1.3200, макар и да е все още много близо до ключовата граница.

По-нататъшна яснота за посоката на търговия на единната валута спрямо щатската ще се даде от решението за лихвите на ЕЦБ днес, както и последващите ги изявления на банката.

Широките очаквания на пазара са нивата на лихвите да бъдат запазени при настоящото им рекордно ниско ниво от 1%.

Други важни данни, които ще бъдат оповестени днес, са тези за продажбите на дребно в Еврозоната. Те се очаква да са се понижили с 0.2% през февруари спрямо ръста им от 0.3% през януари.

В Германия ще бъдат изнесени данните за машинните поръчки, които се очаква да са отбелязали ръст от 1.5% през изминалия месец, след изненадващо понижение с 2.7% месец по-рано.

С 0.2% поевтиня днес петролът тип брент до ниво от 124.62 долара за барел. Значително по-силно бе поевтиняването при щатския суров петрол, загубил 0.5% от стойността си до 103.5 долара за барел.