Азиатските акции се движат близо до шестседмични върхове днес, след като повече нагласи за избягване на риска се разпространиха на пазара от САЩ, вследствие на опасенията относно забавящия се икономически растеж, който може да повлияе на ценните книжа и да оскъпи долара.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.13%, след като отчете повишения в 11 от последните 12 сесии.

Японският Nikkei изтри загуби си от по-рано и за последно отчиташе повишение от 0.42%, след като ревизираните данни за БВП на Япония бяха по-добри от очакваните.

Повечето от останалите движения на пазарите бяха ограничени в ранната търговия. Австралийският основен индекс се понижи с 0.32%, индексът на китайските сини чипове CSI300 изгуби 0.04%, а хонконгският Hang Seng нарасна с 0.12%.

Перспективите в средносрочен план също продължават да тежат над акциите в Азия. Регионалният индекс на MSCI все още е далеч от рекордните си нива, за разлика от пазарите на акции в САЩ и Европа.

E-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 нарастват с 0.10%.

Вчера глобалният индекс на MSCI отстъпи от рекордните си нива след седем поредни дни на повишения.

Как да се подготвим по-добре финансово за годините в пенсия?Ето какво мисля експерти, като Уорън Бъфет, Сузи Орман, Марк Кюбан, Джим Креймър и Дейв Рамзи

Щатските индекси Dow Jones Industrial Average и S&P 500 вчера се понижиха с 0.76% и 0.34%, респективно, докато технологичният Nasdaq Composite нарасна с 0.07% до ново рекордно ниво на затваряне.

Доларът запазва ръста си от вчера спрямо кошница от няколко други основни валути.

Доходността по щатските 10-годишни държавни облигации се понижи в азиатската сесия и за последно беше на ниво от 1.3570%, в сравнение с нивото си на затваряне от 1.371% вчера, след като по-рано през деня беше докоснала осемеседмичен връх от 1.385%.

По-високата доходност повлия на златото вчера, но спот цената на метала днес нараства с 0.18% до 1 798.03 долара за тройунция, доближавайки се до нивото от 1 800 долара, след като падна под него в предходната сесия, информира Ройтерс.

Биткойнът си пое глътка въздух, след като се понижи със 17% в понеделник до около 43 000, преди да цената му да се възстанови. За последно най-популярната криптовалута се търгуваше на ниво от 47 000 долара почти без промяна в азиатската сесия.

Щатският лек суров петрол поскъпва с 0.29% до 68.55 долара за барел, докато цената на брента нарасна с 0.1% до 71.73 долара за барел.