Азиатските акции поевтиняват днес, като регионалният индекс е на път да запише най-големия си месечен спад от разгара на пандемията през миналия март. Същевременно доларът се търгуваше близо до едномесечни дъна вследствие на очакванията за продължаване на стимулите от страна на Федералния резерв.

Загубите на фондовите пазари обаче бяха скромни в сравнение с резките понижения от по-рано през седмицата, които бяха предизвикани от опасенията на инвеститорите относно регулаторните действия в Китай спрямо секторите на образованието, имотите и технологиите.

Уверенията от страна на китайските регулаторни органи и официалните медии помогнаха за успокояването на нервите на инвеститорите, както и изявленията от страна на Федералния резерв на САЩ, че програмата за изкупуване на активи засега остава без промяна. САЩ обяви силен ръст на БВП за второто тримесечие, който бе подпомогнат от увеличаващия се брой ваксинирани и държавните помощи, но ръстът бе по-малък от очаквания.

Силните корпоративни печалби и прогнози също помогнаха повишението на индексите на Уолстрийт до нови рекордни нива по време на вчерашната сесия.

Днес азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.84%, което увеличи загубата на индекса за седмицата до над 6.5%. Японският Nikkei губи 1.71% и е на път да запише спад в 11-и пореден път в последната сесия за месеца.

Ако бяхте инвестирали 1000 долара в Moderna преди 3 г.Анализатори от Goldman Sachs очакват, че компанията ще пусне на пазара нова антигрипна ваксина до 2023 г., както и комбинация от ваксина против грип и COVID-19 до 2024 г.

Индексът на китайските сини чипове се понижи с 0.96%, докато хонконгският Hang Seng падна с 1.27%, като технологичните акции отново изостават. Индексът Hang Seng Tech задълбочи загубите си за седмицата до над 17%. Южнокорейският Kospi за последно губеше 0.94% за деня.

По-ниските от очакваните приходи, обявени от Amazon.com Inc вчера и прогнозите на компанията за забавяне на ръста на продажбите в идните тримесечия натежаха над щатските индексни фючърси в ранната азиатска сесия, пише Ройтерс.

Е-mini фючърсите на Nasdaq се понижиха с 1.35%, докато тези на S&P 500 губят 0.82%.

След катро вчера нараснаха след излизането на данните за ръста на щатската икономика, доходността по държавните облигации днес намалява.

Доходността по 10-годишните книжа за последно бе на ниво от 1.2509%, след като вчера бе на ниво от 1.269%.

Спредът между доходността по 10-годишните и 2-годишните облигации намаля до 104.5 базисни пункта.

Доларовият индекс за последно нарастваше с 0.09% до 91.967, като еврото отстъпва леко до 1.1879 спрямо щатската валута. Доларът бележи минимално поскъпване спрямо йената до 109.50.

На суровинните пазари цените на петрола отстъпват, след като брентът поскъпна до над 76 долара за барел вследствие на по-слабото предлагане от страна на САЩ.

Брентът поевтинява с 0.53% до 75.65 долара за барел, докато щатския лек суров петрол (WTI) губи 0.52% до 73.24 долара за барел.

Спот цената на златото остава без промяна на ниво от 1 827.94 долара за тройунция.