Азиатските акции поскъпнаха леко днес след изнесените данни, които показаха, че китайската икономика е нараснала с малко повече от очакваното през първото тримесечие.

Доларът остана почти без промяна, като търсенето на щатски държавни облигации намаля, след като апетитът към риск нарасна - на фона на нагласите, че намесата на Запада в Сирия е била еднократна.

Китайската икономика е нараснала с 6.8% на годишна база през първото тримесечие на 2018 г., показаха изнесените днес данни. Ръстът остава без промяна, в сравнение с предходното тримесечие.

Отделните данни обаче показаха, че промишленото производство за март не оправдава очакванията, а ръстът на инвестициите през първото тримесечие се забавя.

Азиатско-тихооокеанският индекс на MSCI нарасна минимално с 0.05%.

Австралийският основен индекс добави 0.5%, южнокорейският KOSPI се понижи с 0.1%, а хонконгският Hang Seng добави 0.15%.

Шанхайският основен индекс нарасна с 0.15%, докато японският Nikkei остана без промяна.

Вчера щатският индекс Dow Jones затвори с ръст от 0.87%, докато S&P 500 се повиши с 0.8%, като най-добро бе представянето на технологичния сектор и на сектора на здравеопазването.

Компаниите от S&P 500 се очаква да отчетат средно 18.6% скок на печалбите си за първото тримесечие, което би били най-голямото повишение от седем години, според данни на Thomson Reuters.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 89.441 пункта, след като изгуби 0.4% вчера.

Еврото запази позициите си на ниво от 1.2377 долара. Доларът на практика се търгува без промяна на ниво от 107.060 йени.

Британският паунд поскъпна до 1.4355 долара, което е най-високото ниво от юни 2016 г. Инвеститорите вече насочват фокуса си към икономическите данни, които могат да бетонират очакванията за вдигане на лихвите през май от страната на Централната банка на Англия.

Хонконгските власти днес отново се намесиха на валутния пазар, изкупувайки 5.77 млрд. хонконгски долара (735 млн. долара), тъй като местната валута неколкократно падаше до най-ниското си допустимо ниво на търговия.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации бе на ниво от 2.834%, след като нарасна до 2.865% в понеделник, което бе най-високото й ниво от 22 март насам.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поскъпнаха с 0.4%, до 66.49 долара за барел, след като падна с близо 1.8% вчера, на фона на отслабналите опасения около Близкия изток.

Петролът от сорта брент добави 0.3% към цената си, до 71.61 долара за барел.