Азиатските акции бележат ръст днес, след като инвеститорите пренебрегнаха опасенията, че ценните книжа може да са поскъпнали прекалено много за прекалено кратък период от време и вместо това се фокусираха върху оптимизма, че новите стимули в САЩ ще подпомогнат възстановяването на световната икономика.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI бележи повишение от 0.44%. Австралийският основен индекс нараства с 0.62%, докато японският Nikkei отчита минимален ръст от 0.03%. Индексъте на сините чипове в Китай се повиши с 0.63%.

E-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 нарастват с 0.23%.

Индексите на Уолстрийт отчетоха понижения вчера след като започнаха месец март ударно, като в понеделник S&P 500 записа най-големия си еднодневен ръст от девет месеца.

Някои анализатори обаче предупреждават, че цените на акциите може би са прекалено високи. Страховете, че разпродажбите при щатските държавни ценни книжа, които разтърсиха пазарите, може да продължат също може да ограничи поскъпването на акциите, според тях.

Тази предпазливост натежа на долара, който се облагодетелства в последните дни от надеждите на инвеститорите, че САЩ ще запише по-бързо икономическо възстановяване и че централната банка на страната ще бъде по-толерантна към по-високата доходност при държавните облигации, пише Ройтерс.

Доларовият индекс бе на ниво от 90.787, след като в предходната сесия записа понижение от 0.2%.

Австралийският долар блести и днес, поскъпвайки до 0.7828 щатски долара, след като изнесените по-добри от очакваните данни за икономическия растеж на страната през четвъртото тримесечие подхраниха надеждите за V-образно възстановяване от пандемията от коронавирус.

Доходността по щатския дълг се понижава отново в трети пореден ден след като инвеститорите спряха с разпродажбите преди очакваните по-късно през седмицата данни за щатската икономика. Доходността по 10-годишните щатски държавни облигации бе на ниво от 1.4085%, след като през миналата седмица достигна връх от 1.614%.

Глобалният индекс на MSCI днес нараства с 0.05%.

Цените на петрола днес се движат разнопосочно след като вчера паднаха до двуседмично дъно вследствие на очакванията, че групата OPEC+ ще облекчи ограниченията върху производството на срещата си по-късно през седмицата, тъй като икономиките започват да се възстановяват от кризата с коронавируса.

Цената на щатския лек суров петрол (WTI) днес остава почти без промяна на ниво от 59.74 долара за барел, докато фючърсите на брента поскъпнаха с 0.22% до 62.84 долара за барел.

Криптовалутата биткойн изтри загубите си от по-рано през деня и бележи ръст в цената от 0.62% до 48 814 долара. Дигиталната валута поскъпва с 69% от началото на годината.