Азиатските акции продължиха ръста си днес, след като напрежението на Корейския полуостров намаля, а компаниите отчитат силни финансови резултати за първото тримесечие, въпреки че някои инвеститори действат предпазливо предвид търговския спор между САЩ и Китай.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.9%, след като добави над 1% в петък. Индексът е на път да отчете леко повишение за месеца, след като в предходните два месеца записа спад.

Южнокорейският индекс KOSPI бележи ръст от 0.6% и върви към повишение от близо 2.5% за месеца, на фона на отчетените рекордни печалби от технологичния гигант Samsung Electronics и след успешната среща между лидерите на Северна и Южна Корея.

Хонконгският Hang Seng нараства с 1.6%, австралийският основен индекс бележи повишение от 0.5%, докато новозеландският обърна посоката и вече е 0.3% нагоре.

Ликвидността днес е ниска, тъй като в Япония, Китай и Индия има празници, а по-голяма част от пазарите в Азия са затворени.

Като цялото акциите продължават да получават подкрепа от силните финансови резултати на компаниите за първото тримесечие. Повече от половината от компаниите от индекса S&P 500 публикуваха отчетите си, а 79.4% от тях отчитат по-добри резултати от очакваните.

Фючърсите на индекса S&P 500 днес нарастват с 0.2%, след като индексите на Уолстрийт останаха почти без промяна в петък.

Инвеститорите ще насочат фокуса си върху множеството данни за щатската икономика, които се очакват тази седмица, в това число и потребителските разходите по-късно днес и данните за неселскостопанската заетост в петък.

Отделно делегация от щатски високопоставени служители се очаква да пътува за Китай по-късно през седмицата за преговори около търговския стокообмен между двете страни.

Британският паунд получи нов удар, след като британският министър на вътрешните работи Амбър Ръд подаде оставка, увеличавайки проблемите на правителството на Тереза Мей.

Паундът за последно се разменяше срещу 1.3772 долара, след като падна с 0.9% в петък, когато разочароващите икономически данни се отразиха на очакванията, че Централната банка на Англия ще вдигне лихвите през май. Преди няколко седмици паундът се разменеше срещу 1.4377 долара.

Щатският долар остава почти без промяна, след като отстъпи в петък. Доларовият индекс днес е на ниво от 91.567 пункта.

Еврото също се търгува без промяна на ниво от 1.2125 спрямо долара, докато щатската валута поскъпна леко спрямо йената до 109.12, въпреки че засега не успява да пробие съпротивата при 109.50.

Цените на петрола отстъпиха от достигнатите наскоро върхове, като брентът поевтинява с 33 цента, до 74.31 долара за барел, докато щатският лек суров петрол губи 18 цента, до 67.92 долара за барел.

Цената на златото ограничи ръста си от началото на сесията и в момента скъпоценният метал се търгува без промяна на ниво от 1 321.9 долара за тройунция.