Азиатските акции поскъпват днес, подкрепени от ръста на Уолстрийт вчера и от възстановяването на китайските пазари, ден след като изнесените слаби данни за БВП засилиха опасенията на инвеститорите относно втората най-голяма икономика в света.

Доларът беше подложен на натиск, след като слабите данни за фабричното производство в САЩ намалиха очакванията за евентуално увеличение на лихвите в кратскосрочен план.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нараства с 0.76% днес и бележи повишение от около 5%, откакто падна до 12-месечен минимум на 5 октомври.

Индексът обаче все още е далече от нивото си от края на юли, когато редица регулаторни мерки в Китай притесниха пазарите. Японският индекс Nikkei днес нараства с 0.56%.

"Азиатските пазари като цяло следват Уолстрийт и продължават възстановяването, с изключение на факта, че опасенията около ръста на китайската икономика вредят на представянето на този пазар," казва пред Ройтерс Едисън Пун, старши пазарен анализатор в Saxo Markets.

Индексът на китайските сини чипове CSI300 изтри първоначалните си загуби от по-рано днес и нараства с 0.62% - ден след понижението с 1.1%, след като Китай обяви, че ръстът на БВП се е забавил през третото тримесечие.

Инвеститор със 71% доходност от петрол, ето следващият му залогЕто коя е


Повишения днес записват още хонконгският индекс Hang Seng (+1.21%), основният австралийски индекс (+0.2%) и корейският KOSPI (+0.63%).

E-mini фючърсите на щатския S&P 500 днес бележат минимален ръст от 0.08%.

Вчера S&P 500 нарасна с 0.34%, докато технологичният Nasdaq затвори с 0.84% нагоре, а Dow Jones записа понижение от 0.1%.

Акциите на Apple, Facebook и Microsoft бяха в основата на пивишението на S&P 500.

На валутните пазари доларовият индекс се движи близо до дъното на рейнджа си в последно време.

За последно индексът губеше 0.13% до 93.83 близо до най-ниското си ниво този месец, като щатската валута отстъпва спрямо британския паунд и еврото, но задържа позиции спрямо йената.

Щатските държавни облигации си поеха глътка въздух по време на азиатската сесия. Вчера доходността по 5-годишните книжа достигна най-високото си ниво от началото на 2020 г., докато трейдърите се позиционираха за очакваните вдигания на лихви.

Цените на петрола отстъпиха от многогодишните си върхове, достигнати в понеделник, което се дължеше на слабите данни за фабричното производство в САЩ, ограничавайки очакванията за търсенето. Високите цени обаче продължават да притеснява страните вносителки на суровината.

Брентът поевтинява с 0.42% до 83.97 долара за барел, докато щатският лек суров петрол (WTO) губи 0.24% от цената си до 82.24 долара за барел.

Златото поскъпва леко, като спот цената на метала нараства с 0.2% до 1 767.9 долара за тройунция, но продължава да се движи в познатия напоследък рейндж.