Азиатските акции се търгуват малко под рекордните си нива днес, след като разнопосочните данни за щатската икономика накараха някои инвеститори да проявят сдържаност след ръста на пазарите по света, който тласна много борси до главозамайващо високи нива.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.03% и се търгува на ниво малко под достигнатия в предходната сесия рекорд. Австралийският основен индекс изгуби 0.31%. Японският Nikkei губи 0.32%, отстъпвайки от 30-годишния си максимум.

Фючърсите на щатския индекс S&P 500 отчитат понижение от 0.12%.

Пазарите в Китай и по-голяма част от Югоизточна Азия са затворени днес заради Лунната нова година. Пазарите на акции и облигации в Китай, както и тези на валути и суровини, няма да работят до 17 февруари заради празника.

Цената на биткойна скочи отново до нов рекорд, след като BNY Mellon обяви, че ще предлага попечителски услуги за криптовалути. Доларът е на път да запише седмично понижение, засегнат от поскъпването на биткойна и разочароващите данни за щатската икономика.

Пазарите на акции по света се задържаха близо до рекордни нива вчера, след като инвеститорите балансираха между не особено силните икономически данни и увеличаващата се ваксинация срещу COVID-19 и перспективата, че повечето правителствени разходи и предоставяните евтини пари от страна на централните банки ще повишат икономическия растеж и в крайна сметка инфлацията.

Любимият индикатор на Бъфет показа колко надценени са акциите в моментаПознат още в инвестиционните следи като „индикатора на Бъфет“, той показва съотношението между пазарната капитализация на всички публични компании в САЩ спрямо БВП на страната

Световният борсов индекс на MSCI, който следи акциите в 49 страни, се понижи с 0.12% днес, като също отстъпва от рекордното си ниво.

На Уолстрийт вчера технологичният индекс Nasdaq и S&P 500 нараснаха с 0.4% и 0.2%, респективно, докато Dow Jones Industrial Average изгуби минималните 0.02%.

Цените на акциите се задържаха близо до рекордни нива, след като инвеститорите залагаха на повече правителствени разходи, въпреки че ентусиазмът беше охладен, след като президентът Джо Байдън заяви, че Китай е на път “изяде нашия обяд,” засилвайки страховете от ново обтягане на отношенията между САЩ и Китай.

Броят на седмичните молби за помощи при безработица в САЩ се понижи с по-малко от очакваното, а основните потребителски цени нарастват с по-бавни темпове, което намали оптимизма на някои трейдъри относно икономическите перспективи.

Биткойнът поскъпна до рекордните 49 000 долара, преди да ограничи ръста си до 48 282 долара. BNY Mellon обяви, че ще създаде ново подразделение, което ще помага на клиентите да съхраняват, трансферират и емитират дигитални активи, информира Ройтерс.

Това се случва само дни, след като компанията на Илон Мъск Tesla обяви, че е купила биткойни за 1.5 млрд. долара и че скоро ще приема криптовалутата като разплащателно средство.

Спот цената на златото се понижи с 0.22%, до 1 821.86 долара за тройунция. Фючърсите на златото в САЩ поевтиняват с 0.19%, до 1 823.30 долара за тройунция. Въпреки това цените на златото са на път да запишат най-добрата си седмица от три седмици насам.

Доларовият индекс се понижава с 0.02% днес и върви към понижение от 0.6% за седмицата.

Цената на петрола от сорта брент отстъпва с 0.69%, до 60.72 долара за барел, след като падна с половин процент в предходната сесия. Щатският лек суров петрол поевтинява с 0.81%, до 57.77 долара за барел, след като изгуби 0.8% вчера.

От ОПЕК занижиха прогнозите си за търсенето, а от Международната агенция по енергетика заявиха, че на пазара все още има свръхпредлагане.