Азиатските акции се търгуват почти без промяна, след като излизането на инвеститорите от технологичните книжа оказа влияние на някои компании в региона, въпреки че надеждите за данъчни ограничения в САЩ подкрепиха рисковите нагласи.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI остана почти без промяна, като спадът при акциите на производителите на полупроводници беше компенсиран от ръста при книжата на телекомите и финансовите компании.

Японският индекс Nikkei се понижи с 0.5%, като спадът беше оглавен от акциите на технологичните компании.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI бележи ръст от близо 30% от началото на годината и е на път да запише най-добрата си година от 2010 г.

На Уолстрийт основният индекс S&P 500 вчера затвори с понижение, след като по-рано през деня се повиши до рекордно ниво.

Технологичният индекс Nasdaq падна до петседмично дъно и отчита понижение от 4.3% от рекордното си ниво, достигнато преди седмица.

Инвеститорите се насочиха към банките и компаниите за търговия на дребно, които се очаква да се облагодетелстват от предстоящото намаляване на данъците.

Банковият сектор в индекса S&P 500 скочи с 2.3%, а акциите на компаниите от сектора на търговията на дребно също записаха повишения.

Оптимизмът по отношение на намаляването на данъците в САЩ подкрепи долара на валутния пазар, най-вече срещу йената.

Въпреки това опасенията около продължаващото разследване на контактите между предизборния щаб на Тръмп и Русия ограничиха част от ентусиазма на пазара.

Доларът се разменяше срещу 112.48 йени, но остана почти без промяна в азиатската сесия, след като за кратко проби нивото от 113.09 вчера, което бе най-високото от повече от две седмици.

Еврото се търгуваше срещу 1.1875 долара, в познатия рейндж 1.1810-1.1960, след като европейската валута беше подкрепена от надеждите, че двете водещи германски партии ще сформират управляваща коалиция.

Британският паунд бе на ниво от 1.3475 долара, отстъпвайки от достигнатия миналия месец двуседмичен връх от 1.3550 долара, след като президентът на Европейаската комисия Жан-Клод Юнкер и британският премиер Тереза Мей не успяха да постигнат споразумение около брекзит.

Австралийският долар поскъпна с 0.6%, до 0.7637 щатски долара, след изнесените по-добри от очакваните данни за продажбите на дребно за октомври.

Биткойнът се понижи с 1.3%, до 11 470 долара, но все още се движи близо до рекордните 11 800 долара, достигнати в неделя.

Петролът поскъпна леко, след като вчера поевтиня с над 1%, подкрепен от очакванията за спад в запасите на САЩ и след достигната миналата седмица сделка между ОПЕК и други страни износителки на суровината за продължаване на ограниченията в производството.

Щатският лек суров петрол се търгуваше на ниво от 57.55 долара за барел, отбелязвайки повишение от 0.1% за деня.

Фючърсите на петрола от сорта брент поскъпнаха с 0.1%, до 62.52 долара за барел.

Някои пазарни играчи се опасяват, че вчерашното убийство на бившия президент на Йемен - Али Абдула Салех, може да дестабилизира бедната и разкъсвана от гражданска война страна, което би поставило под заплаха основен петролен маршрут през пролива Баб Ел-Мандеб.