Азиатските акции са на път да запишат понижение в девета поредна сесия, тъй като търговският конфликт между САЩ и Китай продължава да плаши инвеститорите. В същото време британският паунд поскъпна до близо петседмиченвръх, на фона на информацията за предстояща сделка за брекзит.

Японският индекс Nikkei се представи по-добре, подпомогнат и от по-евтината йена, и скочи с 1%.

Поевтиняването на йената дойде след излизането на новината, че японският производител на чипове Renesas ще придобие щатската Integrated Device Technology за около 6.7 млрд. долара в брой.

Въпреки това азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.34%, до най-ниското си ниво от юли миналата година.

Повечето борси в региона отчетоха леки понижения, като индексът на сините чипове на борсата в Шанхай изгуби 0.3%, а южнокорейският KOSPI затвори с 0.4% надолу в очакване на следващите ходове в търговската война.

След като миналата седмица предупреди, че е готов да обложи с по-високи мита на практика целия китайски внос, президентът на САЩ Доналд Тръмп бе нетипично мълчалив по отношение на търговията вчера.

Китай предупреди, че ще реагира, ако САЩ предприеме нови стъпки във връзка с търговския стокообмен.

Канадският външен министър Кристия Фрийланд ще се срещне с щатски представители във Вашингтон днес в пореден кръг от преговори за обновяване на търговското споразумение НАФТА.

На Уолстрийт технологичният индекс Nasdaq записа повишение, слагайки край на четирите си поредни понижения, но акциите на застрахователните компании поевтиняха заради урагана Флорънс, който се насочва към източното крайбрежие на САЩ.

Dow Jones изгуби 0.23%, докато S&P 500 добави 0.19%, а Nasdaq нарасна с 0.27%.

На валутните пазари паундът изпъкваше, след като основният преговарящ на ЕС заяви, че в идните седмици може да се стигне до споразумение за напускането на Великобритания.

Паундът поскъпна до 1.3032 долара, след като вчера добави 0.8%.

Еврото се задържа на 1.1586 долара, между техническата подкрепа при 1.1524 и съпротивата при 1.1659.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, се повиши с 0.1%, до 95.239 пункта. Доларът поскъпна спрямо йената до 111.40, но остава в търгувания напоследък рейндж.

Валутите на развиващите се пазари бяха подложени на натиск, като индийската рупия се търгува близо до рекордно ниско ниво от 72.675 спрямо долара.

На суровинните пазари, цената на златото бе на ниво от 1 193.54 долара за тройунция и продължава да се движи в обратна посока на долара.

Цените на петрола получиха подкрепа от предстоящите санкции на САЩ срещу петролната индустрия на Иран.

Брентът поскъпна с 13 цента, до 77.50 долара за барел, докато щатският лек суров петрол добави 4 цента към цената си, до 67.58 долара за барел.