Азиатските акции отстъпиха от 10-годишните си върхове днес - след изнесените данни за китайската икономика, които бяха по-слаби от очакваните. В същото време доларът се търгува без промяна преди очакваните по-късно днес данни за инфлацията в САЩ.

Инвестициите в активи с фиксирана доходност, фабричното производство и продажбите на дребно в Китай отчетоха по-малък ръст от очакваното, което подсили възгледите, че втората най-голяма икономика в света постепенно започва да губи инерция - на фона на нарастващите лихви.

Австралийският долар ограничи ръста си след излизането на данните за Китай, но въпреки това бележи повишение от 0.3%, до 0.8006 щатски долара, след много по-добър от очакванията доклад за заетостта.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.1%, след като вчера нарасна до най-високото си ниво от 2007 г. Китайският CSI300 също излезе на червена територия след изнесените данни.

Японският индекс Nikkei 225 губи 0.2%, докато TOPIX за кратко достигна до двегодишен връх - на фона на поевтиняването на йената.

Австралийският основен индекс изгуби 0.2%, докато южнокорейският KOSPI се понижи с 0.1%.

Индексите на Уолстрийт затвориха на рекордни нива вчера.

Доларът запази позициите, си след като лихвите по щатските държавни облигации се покачиха до 2.5-седмични върхове.

Обемите на търговия обаче бяха ограничени, тъй като трейдърите изчакват данните на инфлацията в САЩ по-късно днес, за да видят дали те ще променят възгледите за ниската инфлация и ще забавят вдигането на лихвите в САЩ.

Очакванията, че Федералният резерв ще вдигне лихвите отново през 2017 г. намаляха, след като инфлацията остава ниска.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, бе на ниво от 92.452 пункта, след като вчера докосна 92.530, което бе най-високото му ниво от 5 септември насам.

Индексът падна до 2.5-годишен връх от 91.011 пункта в петък, когато ураганът Ирма приближаваше към САЩ, както и на фона на опасенията около Северна Корея.

Доларът поскъпна до едномесечен връх от 110.735 йени, преди да отстъпи до 110.475. Щатската валута поскъпа с 2.5% спрямо йената от началото на седмицата.

Еврото губи 0.1%, до 1.1878 евро, след като поевтиня с 0.7% в предходния ден. Британският паунд се търгува без промяна на ниво от 1.3204 долара.

Паундът поскъпна до едногодишен връх от 1.3329 долара в сряда, преди срещата на Централната банка на Англия по-късно днес.

При суровините, цените на петрола записаха леки понижения след отчетения вчера ръст, след като Международната агенция по енергетика обяви, че свръхпредлагането на петролния пазар започва да намалява.

Цената на петрола от сорта брент се понижава с 0.25%, до 55.02 долара за барел, след като в предходния ден достигна петмесечен връх от 55.21 долара за барел.

Щатският лек суров петрол поевтиня с 0.2%, до 49.21 долара за барел, след като вчера цената му скочи с 2.2%.