Доларовият индекс се движи близо до 13-месечно дъно на фона на политическите проблеми в САЩ, които занижават нагласите, че президентът Доналд Тръмп ще успее да прокара очакваните стимули за икономиката и данъчни облекчения. В същото време еврото продължава ръста си.

Администрацията на Тръмп, която вече има проблеми около обвиненията за руска намеса в президентските избори в САЩ, понесе нов удар в петък, след като говорителят на Белия дом Шон Спайсър подаде оставка.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 93.887 пункта днес, след като преди това бе докоснал 93.823, което бе най-ниското му ниво от юни 2016 г.

Лихвите по 10-годишните щатски облигации падна до триседмично дъно в петък.

Еврото запазва позициите си на ниво от 1.1668 спрямо долара, след като преди това падна до 23-месечно дъно от 1.1684 долара.

Ръстът на еврото бе ограничен, след като ливхите по държавните облигации на страните от еврозоната паднаха.

Еврото получава силна подкрепа този месец, след като президентът на Европейската централна банка Марио Драги даде индикации, че финанасовата институция ще започне да ограничава стимулите си. Драги също така не изрази опасения по отношение на поскъпването на еврото.

Доларът поевтиня с 0.15% до 110.970 йени, като японската валута е на най-високото си ниво от близо пет седмици.

Йената се търгува близо до 17-месечно дъно спрямо еврото и 19-месечен минимум спрямо австралийския долар.

Австралийският долар се разменяше срещу 0.7923 щатски долара, след като отстъпи от 26-месечния връх от 0.7992, достигнат в петък.

Новозеландският долар се движи близо до нивото от 0.7460 щатски долара, което бе достигнато в петък и е най-високото от септември 2016 г.

Азиатските акции поевтиняват днес, след като търсенето на по-рискови активи ограничи сериозния им ръст напоследък.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.2% днес.

Японският Nikkei 225 се понижи с 0.9%, след като бе поставен под натиск от поскъпналата йена.

Китайските акции се справят по-добре като индексът на сините чипове бележи ръст от 0.3%, а индексът Shanghai Composite нараства с 0.2%. Хонконгският Hang Seng добави 0.4% за деня.

Основният австралийски индекс отстъпи с 1%, докато южнокорейският KOSPI изгуби 0.1% от стойността си.