Еврото се търгува близо до 20-годишен минимум днес, а цените на петрола се понижават, на фона на опасенията на инвеститорите относно евентуална рецесия.

Акциите са приклещени между опасенията относно икономическия растеж и нагласите, че евентуално забавяне би могло да ограничи повишението на лихвите.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се отдалечи от двумесечния си минимум и нараства с 0.3%, докато японският Nikkei бележи ръст от 0.7%. Австралийският и новозеландският долари успяха да се отдалечат от двегодишните си дъна.

Фючърсите на щатския индекс S&P 500 се търгуват без промяна. Вчера индексът нарасна с 0.4%, а щатските държавни ценни книжа поевтиняха след положителните данни за щатската икономика и публикуването на протокола от последното заседание на Федералния резерв.

Доходността по щатските двегодишни държавни облигации скочи с 14 базисни пункта вчера и днес се движеше около нивото от 2.9691%. Това е над доходността по 10-годшните книжа, която беше 2.9206%.

Щатските акции записаха най-лошото си първо полугодие от над 50 годиниВ основата на срива бяха опитите на Федералния резерв да ограничи инфлацията, който беше задълбочен и от засилващите се опасения относно ръста на световната икономика

Цената на фючърсите на петрола от сорта брент падна под 100 долара за барел в ранната азиатска сесия днес и за последно беше на ниво от 100.26 долара, понижавайки се с 10% за седмицата.

Цената на медта, търгувана на борсата в Шанхай, се стабилизира, но пада с 20% за месец.

Еврото продължава да се приближава към паритет с долара и губи над 2% от стойността си тази седмица, докосвайки най-ниското си ниво от 2002 г. при 1.0162 долара. Европейската валута се стабилизира при 1.0202 долара днес.