Азиатските акции записаха лек ръст днес след изнесените силни данни за щатската икономика, въпреки че заради по-ниските обеми на търговия заради празници и несигурността около ефекта от ураганите върху икономиката на САЩ инвеститорите вероятно ще останат предпазливи.

Японският Nikkei остана почти без промяна, докато австралийският основен индекс нарасна с 0.2%.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI остана почти без промяна, като борсите в Хонконг, Китай и Южна Корея са затворени заради празници.

Трите основни индекса на Уолстрийт, както и световният индекс на MSCI, вчера достигнаха до нови върхове.

Изнесени вчера данни показаха, че броят на разкритите нови работни места в частния сектор на САЩ през септември е намалял до 11-месечно дъно от 135 000.

Икономистите очакват данните за неселскостопанската заетост в петък да покажат подобно изражение.

Прогнозите са за ръст на заетостта с 90 000, което е доста под средното месечно ниво от около 175 000 за последната година.

Лихвите по щатските държавни облигации се оттласнаха от дъната си, след като цените на облигациите паднаха, но се запазиха под многомесечните върхове, достигнати по-рано през годината.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации бе на ниво от 2.328%, под достигнатия в понеделник 12-седмичен връх от 2.371%.

На валутните пазари еврото се стабилизира и за последно се търгуваше на ниво от 1.1761 долара, отдалечавайки се от достигнатото във вторник 1.5-месечно дъно от 1.16955 долара.

Доларът се разменяше срещу 112.77 йени, под върха си от 113.26 от миналата седмица, на фона на несигурността около изборите в Япония на 22 октомври.

Въпреки че управляващата коалиция на премиера Шиндзо Абе се очаква да запази мнозинство, тя може да изгуби част от местата си в парламента.

Австралийският долар изгуби 0.4%, до 78.30 цента, след изнесените неочаквано слаби данни за продажбите на дребно.

Петролът поевтиня, след като изненадващият скок в износа на петрол на САЩ - до рекордните 2 млн. барела на ден, засили опасенията за свръхпредлагане.

Цената на фючърсите на петрола от сорта брент падна до двуседмично дъно от 55.38 долара за барел и за последно бе на ниво от 55.92 долара.

Фючърсите на щатския лек суров петрол също падна до двуседмично дъно от 49.76 долара за барел и за последно бе на ниво от 49.98 долара.