Азиатските акции поскъпнаха до рекордни нива днес, след като оптимистичните финансови отчети, надеждите за големи фискални стимули в САЩ и напредъкът на ваксинацията породиха оптимизъм относно възстановяването от пандемията в световен мащаб.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.8%, повишавайки се над върха си от януари, за да достигне рекордно високо ниво.

Китайският индекс на сините чипове CSI300 нарасна с 1.3% - до 13-годишен връх, докато индексът Shanghai Composite се повиши до петгодишен връх в последната сесия преди едноседмичната пауза около Китайската нова година.

Японският Nikkei добави 0.1%, докато Е-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 се повишиха с 0.35%.

В много държави, в това число САЩ и Япония, компаниите обявяват по-добри финансови резултати от очакваните.

Акциите на Lyft Inc поскъпнаха с 11.8%, а тези на Twitter Inc добавиха 3.5% към цената си в следборсовата търговия, след като двете компании публикуваха тримесечните си резултати.

Макар че републиканците се противопоставиха на пакета от стимули на президента на САЩ Джо Байдън, миналата седмица демократите в Конгреса одобриха бюджетна рамка, която ще им позволи да прокарат и стимулите в идните седмици без подкрепата на републиканците.

Технологиите се срещат с финансите: Истинската революция на УолстрийтСъбитията на Уолстрийт от последните няколко седмици бяха толкова динамични, че Netflix планира тяхната екранизация

На Уолстрийт основните индекси приключиха вчерашната сесия почти без изменения. Технологичният Nasdaq се повиши с 0.14% - до ново рекордно ниво, а S&P 500 изгуби 0.11%.

S&P беше отчел ръст в предходните шест сесии и нараства с 5.3% от началото на месеца, подкрепен от перспективите за голям пакет от стимули в САЩ.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации за последно беше на ниво от 1.16%, недалеч от достигнатия в понеделник 10.5-месечен връх от 1.20%.

По-високите лихви по щатските държавни облигации отразяват нарастващите инфлационни очаквания.

От Федералния резерв на САЩ бяха заявили, че ще толерират временно нарастване на инфлацията над 2%.

Данните за инфлацията в САЩ ще бъдат изнесени по-късно днес и се очаква да покажат годишен ръст от 1.5% на основния индекс на потребителските цени, информира Ройтерс.

На валутните пазари доларът се търгуваше близо до двуседмични дъна спрямо кошница от шест други основни валути след значителния спад в предходната сесия.

Доларът се разменяш срещу 104.55 йени след спад от 0.64% във вторник, който беше най-големият от три месеца. Еврот се търгуваше срещу 1.2119 долара, продължавайки ръста си от достигнатото в петък двумесечно дъно от 1.1952.

Британският паунд запазва позиции при 1.3822 спрямо долара, достигайки до най-високото си ниво от април 2018 г.

Китайският юан се разменя на ниво от 6.4185 спрямо долара - близо до двегодишния си връх от 6.4119, достигнат на 5 януари.

Биткойнът, който поскъпна с 19.5% в петък, остава почти без промяна на ниво от 46 292 долара, недалеч от рекордните 48 216 долара, достигнати вчера.

Втората най-популярна криптовалута етериум поскъпна до рекордните 1 826 долара.

Спот цената на златото нарасна с 0.3%, до 1 842.8 долара за тройунция, след като вчера се повиши до едноседмичен максимум.

Цената на петрола от сорта брент се задържа на ниво от 61.03 долара за барел - близо до 13-месечния си връх след отчетената седемдневна печеливша серия, тъй като инвеститорите залагат, че търсенето на горива ще нарасне, докато ОПЕК и нейните съюзници ограничават предлагането.