Азиатските борси бяха поставени под натиск във втора поредна сесия днес, след като напрежението на Корейския полуостров оказа подкрепа на активите убежища, като йената, облигациите и златото.

Празникът в САЩ и липсата на важни икономически новини ограничиха активността на пазарите, въпреки че протоколът от последната среща на Федералния резерв на САЩ, очакван по-късно през деня, може да осигури известен импулс.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.1%, след като вчера изгуби 0.6%, когато Северна Корея изстреля балистична ракета, която падна във водите на Япония.

Японският индекс Nikkei днес губи 0.5%, докато южнкорейският KOSPI остава без промяна.

Фючърсите на щатския индекс S&P 500 остават почти без промяна, докато лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации се понижи с 3 базови пункта, до 2.32%.

Тракането на оръжие във връзка с изстреляната от Северна Корея ракета даде тласък на йената, като доларът поевтиня с 0.27%, до 112.97 йени. Златото поскъпна с 0.3%, до 1 227.31 долара за тройунция.

Еврото остана почти без промяна на ниво от 1.1360 спрямо долара, докато доларовият индекс се понижи с 0.1%, до 96.127 пункта.

Инвеститорите очакват протокола от срещата на Фед през юни, за да преценят каква е вероятността централната банка да вдигне лихвите по-късно през годината.

На този етап пазарите предвиждат около 60% вероятност за ново вдигане на лихвите през декември.

На суровинните пазари цената на петрола се опитваше да се стабилизира на нивото около 50 долара за барел, на фона на признаците, че производството на САЩ може би намалява.

Петролът от сорта брент поевтиня с 6 цента, до 49.55 долара за барел, след като започна седмицата с най-големия си еднодневен скок в цената от декември насам. Щатският лек суров петрол днес губи 7 цента, до 47.00 долара за барел.