Азиатските акции запазват ръста си днес, а доларът се търгува близо до едномесечно дъно спрямо други основни валути, докато трейдърите очакват данните за заетостта в САЩ.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI остава без промяна в ранната азиатска сесия, след като отчете ръст в осем от последните девет дни, доближавайки се към нивата си от средата на юли, преди китайските регулаторни мерки да понижат цените на акциите.

Японският Nikkei се повиши с 0.38%, докато глобалният индекс на MSCI бележи нов ръст, след като приключи предходната сесия с пето поредно затваряне на рекордно високо ниво.

Австралийският основен индекс нараства с 0.3%, а южнокорейският Kospi добави 0.61%. Индексът на китайските сини чипове отчита понижение от 0.27%, а хонконгският Hang Seng губи 0.6%, след като трейдърите се опитват да балансират по-слабите икономически данни от Китай и потенциала за бъдещи стимули.

Инвеститори очакват, че Пекин ще увеличи фискалните разходи и ръста на кредитирането със забавянето на икономическото възстановяване, но и че подобни мерки ще бъдат прецизно таргетирани, докато Федералният резерв на САЩ се готви да ограничи собствените си стимули.

Трейдъри се надяват да получат повече индикации за графика и темпа на ограничаване на стимулите в САЩ днес, след като излязат данните за неселскотопанската заетост в страната. Наскоро председателят на Фед Джеръм Пауъл заяви, че подобряване на заетостта е оставащата основна предпоставка за предприемането на действия.

Как да се подготвим по-добре финансово за годините в пенсия?Ето какво мисля експерти, като Уорън Бъфет, Сузи Орман, Марк Кюбан, Джим Креймър и Дейв Рамзи

Според проучване на Ройтерс сред икономисти щатската икономика вероятно е създала 750 000 нови работни места миналия месец, след като заетостта се увеличи с 943 000 през юли.

“Когато става въпрос за ограничаване на стимулите, пазарът на труда е на фокус. Ако новите работни места са около прогнозираните 750 000, очакванията ще бъдат за изявление за ограничаване на стимулите през септември,” казва Щефан Хофер, старши инвестиционен анализатор в LGT в Азия.

Преди излизането на данните доходността по 10-годишните щатски държавни облигации е на ниво от 1.2919%, след като вчера затвори на 1.294%.

Доларът се търгува близо до едномесечни дъна спрямо кошница от валути, като еврото е с основен принос за това.

Днес европейската валута поскъпна до най-високото си ниво от началото на август спрямо долара, след като пазарите започнаха да реагират на вероятността за по-трайна инфлация в еврозоната и намаляване на стимулите от страна на Европейската централна банка (ЕЦБ).

Цените на петрола се понижават в азиатската сесия днес, след като нараснаха с по над 1 долара за барел вчера.

Щатският лек суров петрол (WTI) поевтинява с 0.36% до 69.74 долара за барел, докато брентът губи 0.27% до 72.81 долара за барел.