Азиатските акции записаха понижения днес, след като цените на технологичните акции в САЩ отстъпиха от ръста си напоследък, въпреки че оптимизма около корпоративните печалби в страната и състоянието на световната икономика подкрепиха пазарните нагласи, като цяло.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI падна с 0.8%, но върви към седмично повишение от 0.4%. Пазарната капитализация на Samsung Electric - най-голямата компания по пазарна стойност в Азия, намаля с 3.5%.

Японският индекс Nikkei изгуби 0.4%.

На Уолстрийт Dow Jones записа рекордно ниво на затваряне, подпомогнат от 7.7-процентен скок в цената на акциите на Verizon.

Инвеститорите обаче бяха изплашени от внезапния спад при акциите на технологичните и транспортните компании. Технологичният сектор в индекса S&P 500 падаше с 2.0% по време на сесията, преди да завърши деня с понижение от 0.8%.

След края на сесията акциите на Amazon.com, които поскъпват с близо 40% от началото на годината, поевтиняха с 3.0%, след като компанията обяви понижение в печалбата.

Фючърсите на щатските индекси записват понижения в азиатската сесия. Като цяло обаче инвеститорските нагласи остават солидни - на фона на оптимистичните корпоративни финансови резултати и на добрите перспективи пред глобалната икономика.

Компаниите от S&P 500 са на път да запишат двуцифрен ръст в печалбите във второ поредно тримесечие за първи път от близо пет години.

Изнесените вчера данни за поръчите на щатски дълготрайни стоки показват, че те скачат с 6.5% миналия месец, което е най-голямото повишение от три години насам.

Днес се очакват данните за БВП на САЩ за второто тримесечие.

Икономистите прогнозират ускорение на ръста до 2.6%, в сравнение с отчетеното повишение от 1.4% за периода януари-март.

На валутния пазар доларът си възвърна част от изгубеното, след като вчера доларовият индекс падна до 13-месечно дъно.

Еврото консолидира около нивото от 1.1687 долара, след като скочи до 2.5-годишен връх от 1.1777 долара вчера.

Доларът се търгуваше около нивото от 111.10 йени, или малко над достигнатото в понеделник дъно от 110.625, което бе най-ниското нивото от повече от пет седмици.

Швейцарският франк поевтиня с 0.5% спрямо долара и с 0.6% спрямо еврото, отчасти на фона на очакванията,че страната ще запази настоящата си парична политика, въпреки че Европейската централна банка изглежда, че ще започне да изтегля стимулите си от пазара.

Еврото проби дългосрочния рейндж спрямо франка, поскъпвайки до 1.1348.

За седмицата еврото поскъпва с 3.0 спрямо швейцарската валута.

Цените на петрола се задържаха близо до осемседмичните върхове, достигнати вчера.

Петролът от сорта брент се търгуваше на цена от 51.43 долара за барел, след като вчера поскъпна до 51.64.