Азиатските акции поскъпнаха днес, след като сенаторите в САЩ постигнаха споразумение, което сложи край на тридневната блокада на работата на правителството, изпращайки индексите на Уолстрийт до нови върхове.

В същото време доларът поевтинява спрямо йената, след като Централната банка на Япония не внесе промени в паричната си политика.

Вчера щатските законодатели приеха краткосрочни мерки за финансиране на федералното правителство до 8 февруари.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.7%, до ново рекордно ниво.

Австралийският основен индекс се повиши с 0.7%, докато южнокорейският KOSPI добави 1%. Японският Nikkei отчита повишение от 1.1%.

При валутите доларът за кратко поевтиня с 0.33%, до 110.550 йени, преди да навакса част от изгубеното до 110.775.

Централната банка на Япония остави таргета си за лихвените проценти в краткосрочен план на минус 0.1%, а лихвата по 10-годишните държавни облигации на ниво около нулата.

Централната банка на Япония се различава в политиката си от останалите големи централни банки, които вече търсят начини за излизане от неконвенционалните парични политики.

По-късно днес се очаква пресконференцията на управителя на Централната банка на Япония Харухико Курода и това как ще отговори на въпросите за посоката на политиката на банката.

Еврото се търгува без промяна спрямо долара на ниво от 1.2256, след като вчера поскъпна с 0.3%. Еврото се търгува близо до тригодишния връх от 1.2323 долара, достигнат в сряда.

Еврото получава подкрепа преди срещата на Европейската централна банка (ЕЦБ) в четвъртък, която може да даде индикации за бъдещата парична политика на финансовата институция.

Британският паунд остава без промяна на ниво от 1.3983 долара, след като преди това докосна 1.3992 - най-високото си ниво от юни 2016 г., на фона на оптимизма, че Великобритания ще договори изгодни условия за излизането си от ЕС.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 90.387 пункта.

Цените на петрола нараснаха днес, подкрепени от стабилния икономически растеж, както и от продължаващите ограничения в производството от страна на ОПЕК и Русия.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поскъпнаха с 0.6%, до 63.96 долара за барел, докато брентът добави 0.5% към цената си, до 69.38 долара за барел.

Спот цената на златото нарасна с минималните 0.05%, до1 336.12 долара за тройунция със стабилизирането на долара.