Азиатските акции отчетоха повишения в пета поредна сесия днес, на фона на бавно завръщащото се инвеститорско доверие след разпродажбите от началото на месеца.

Доларът продължава да поевтинява, като доларовият индекс падна до тригодишно дъно.

Лихвите по щатските държавни облигации се задържат близо до многогодишни върхове. Лихвата по двегодишните книжа достигна 9.5-годишен връх, след като цените на облигациите паднаха - на фона на индикациите от страна на Федералния резерв, че волатилността при акциите няма да спре централната банка да вдигне лихвите през март.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.5%, въпреки че много азиатски пазари са затворени днес заради отбелязването на лунната Нова година.

Японският Nikkei нарасна с 1.1%, след като инвеститорите с облекчение научиха, че управителят на Централната банка на Япония Харухико Курода е назначен за още един мандат, което е индикация, че банката няма да бърза да свива огромната си програма за стимулиране на икономиката.

Индексът на волатилността на Cboe VIX вчера падна под 20 пункта за първи път, откакто скочи до 2.5-годишен връх от 50.3 пункта през миналата седмица.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, се понижи под достигнатото през януари дъно, достигайки най-ниското си ниво от края на 2014 г.

Доларовият индекс падна до 88.37 пункта и е на път да изгуби над 2% за седмицата, което би била най-голямата му седмична загуба от две години.

Еврото поскъпна до 1.2545 долара, което бе най-високото ниво от декември 2014 г.

Доларът се разменяше срещу 106.15 йени, след като преди това падна до 106.015 – най-ниското ниво от ноември 2016 г.

Йената почти не реагира на назначаването на Курода за още един мандат.

Южноафриканският ранд поскъпна до тримесечен връх от 11.6025 долара, на фона на очакванията, че след оставката на президента Джейкъб Зума новите лидери ще ускорят икономическия растеж в страната.

Понижението на долара дойде, въпреки че лихвите по щатските държавни облигации се задържаха близо до многогодишни върхове.

Лихвата по 10-годишните книжа достигна четиригодишен връх от 2.944% вчера и за последно бе на ниво от 2.906%.

Лихвата по двегодишните облигации нарасна до 2.213%, което бе най-високото ниво от септември 2008 г.

Цените на петрола запазиха ръста си от тази седмица, като фючърсите на щатския лек суров петрол се търгуват на цена от 61.71 долара за барел, с ръст от 4.3% за последните пет дни.

Дигиталната валута биткойн се върна над нивото от 10 000 долара за първи път от две седмици, като поскъпва със 72% от достигнатото преди това близо тримесечно дъно от 5 920.7 долара.