Азиатските акции и щатските индексни фючърси се колебаеха във волатилна търговия днес, след като продължаващите опасения около ръста на новите случаи на коронавирус надделяха над засилващите се надежди за бързо икономическо възстановяване.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.06%. E-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 се колебаеха между положителна и отрицателна територия и за последно нарастваха с 0.23%.

Индексът на китайските сини чипове CSI300 се повиши с 0.61%, като ръстът се оглавяваше от финансовия сектор и сектора на здравеопазването, докато южнокорейският индекс KOSPI се понижи с 0.81% вследствие на опасенията около дипломатическото напрежение със Северна Корея.

Австралийският индекс S&P/ASX 200 скочи с 1.0%, изведен нагоре от енергийния сектор, след като петролните фючърси поскъпнаха в азиатската сесия вследствие на надеждите, че ограниченията в производството ще стабилизират цените на суровината.

Като цяло пазарите консолидират тази седмица вследствие на опасенията около заразата, които накараха някои инвеститори да ограничат оптимизма си относно това колко бързо може да се възстанови световната икономика от пандемията.

Вчера стана ясно, че около 400 души в кланица в Северна Германия са дали положителни проби за коронавирус. Междувременно инвеститорите следят клъстъра от нови случаи в Пекин, както и увеличаващия се брой на случаите в няколко американски щата.

Трите основни американски индекса вчера се движеха в рейндж, тъй като инвеститорите не успяваха да преценят ефекта от данните за заетостта без допълнителни насоки от страна на прогнози на компании.

Изнесените вчера данни показаха, че броят на безработните в САЩ остава висок на фона на признаците за втора вълна корпоративни уволнения, докато компаниите се борят с огромния спад на приходите заради пандемията от коронавирус.

“Пазарът търси следващия си голям импулс,” заяви пред Ройтерс Чък Карлсън, главен изпълнителен директор на Horizon Investment Services в Индиана.

Индексът Dow Jones Industrial Average се понижи с 0.15% вчера, докато S&P 500 добави 0.06%.

Технологичният Nasdaq Composite нарасна с 0.33%, след като през по-голямате част от вчерашната сесия беше на отрицателна територия.

Президентът на подразделението на Федералния резерв в Кливланд Лорета Местер заяви, че може да са необходими година или две на щатската икономика, за да се върне на нивата отпреди пандемията, като БВП ще се свие с 6% през 2020 г., а безработицата ще е около 9% към края на годината.

Фючърсите на петрола продължиха ръста си от предходната сесия, след като страните от ОПЕК и техните съюзници обещаха да спазят поетите ангажименти относно ограниченията в производството, а двама големи търговци на петрол заявиха, че търсенето се възстановява.

Щатският лек суров петрол поскъпна с 0.57%, до 39.06 долара за барел, докато брентът се оскъпи с 0.43%, до 41.69 долара за барел.

На валутните пазари доларовият индекс върви към най-добрата си седмица от месец.

Британският паунд се търгува близо до двуседмично дъно от 1.2403 спрямо долара, вследствие на опасенията, че количествата облигации, които изкупува Централната банка на Англия може да не са достатъчни за подкрепа на икономическото възстановяване.

Паундът може да поскъпне леко, ако данните за търговията на дребно, които се очакват по-късно днес, дадат индикации за възстановяване на потреблението.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна до 0.7035%, но по-нататъшният ръст може да бъде ограничен заради опасенията около пазара на труда в САЩ.