Акциите на азиатските акции бележат понижения след вчерашните разпродажби на Уолстрийт.

Пазарите са притеснени от заявките за по-агресивни повишения на лихвените проценти от страна на Федералния резерв на Съединените щати.

В същото време очакванията за затягане на паричната политика отвъд Океана тласнаха долара да близо двугодишен връх.

Регионалният индекс на MSCI за азиатско-тихоокеанския регион се понижава с 0.5%, а японският Nikkei пада с 1.6%.

В Хонконг Hang Seng отстъпва с 1.3% спрямо вчерашните си нива, а австралийският S&P/ASX 200 бележи спад от 0.6 на сто.

Късно снощи и американските борсови индекси затвориха "на червено", като технологичният Nasdaq Composite регистрира най-силно понижение от 2.2%. Dow Jones Industrial Average отстъпи с 0.4%, а широкият S&P 500 падна с близо процент.

Протоколите от последното заседание на Фед, което се проведе на 15 и 16 март, показаха загрижеността на централните банкери по отношение на ускоряващата се инфлация.

На валутните пазари перспективата за по-агресивна монетарна политика в Съединените щати доведе до поскъпване на долара спрямо водещите световни валути, като "зелените пари" достигнаха близо двугодишен връх.

Deutsche Bank е първата голяма банка, която прогнозира рецесия в САЩБорбата на Федералния резерв срещу инфлацията ще предизвика рецесия в Съединените щати, смятат икономистите на трезора

Към момента еврото се търгува на ниво от 1.0910 долара, а курсът на японската йена се движи около 123.70 йени за долар.

Цената на петрола обаче се повиши в четвъртък, след като вчера падна до триседмично дъно. Развитите държави заявиха, че ще освободят петрол от резервите си, за да противодействат на затягането на доставките, но повечето пазарни участници изглежда гледат на това единствено като на временна мярка.

Фючърсите на американския лек суров петрол поскъпнаха с 1.3% до 97.35 долара за барел тази сутрин, а тези на сорта брент добавиха 1.5% до 102.55 долара за барел.

На криптопазара биткойнът губи 4.6% от стойността си за последните 24 часа до ниво от малко над 43 300 долара за брой.

Втората най-популярна криптовалута - етерът, поевтинява с 4.9% до 3205 долара за брой.