Азиатските пазари днес консолидираха седмичния си ръст, след като преговорите между САЩ и Китай произведоха много медийни заглавия, но не и окончателни резултати, а предпазливостта преди излизането на данните за заетостта в САЩ и предстоящите празници в Китай намали волатилността.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.1% днес, но остава малко под най-високото си ниво от края на август. Индексът бележи повишение от 1.8% за седмицата и 13% ръст от началото на годината.

Японският индекс Nikkei добави 0.3% за деня и отчита повишение от 2.8% за седмица. Фючърсите на S&P 500 нарастват с 0.1%.

Китайската новинарска агенция цитира президента Си Дзинпин, който е заявил, че има напредък в преговорите със САЩ и е призовал за по-ранното им приключване.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп казва вчера, че сделката може да бъде обявена в рамките на около 4 седмици, но предупреди, че ще е трудно да се позволи на Китай да търгува със САЩ, ако оставащите проблеми не бъдат разрешени.

Инвеститорите също така очакват данните за неселскостопанската заетост в САЩ, като прогнозите за новите работни места са да скочат със 180 000 през март, след изкривените данни за ръст на заетостта с 20 000 през февруари.

Надеждите за солидни данни бяха подкрепени от изнесените вчера данни за първоначалните молби за помощи при безработица, които падат до 49-годишно дъно миналата седмица.

Dow Jones приключи вчерашната сесия с повишение от 0.64%, докато S&P 500 добави 0.21%, а технологичният Nasdaq се понижи с минималните 0.05%. S&P 500 достигна най-високото си ниво от 9 октомври и е само на 1.75% от рекордното си ниво на затваряне.

При валутите, напредъкът в търговските преговори бе достатъчен, за да остави йената под натиск и да оскъпи долара до най-високото му ниво от три седмици при 111.79. Следващите върхове в графиката са 111.89 и върха от март при 112.12.

Доларовият индекс нарасна до 97.287, след като в сряда падна до 96.962.

Ройтерс информира, че Саудитска Арабия заплашва да продава петрола си във валути, различни от долара, ако Вашингтон приеме проектозакон, по който срещу страните членки на ОПЕК в САЩ могат да бъдат заведени антимонополни дела.

Еврото остава почти без промяна на ниво от 1.1223 долара, след като вчера поевтиня след изнесените слаби данни за германската икономика. Промишлените поръчки в страната падат с най-много от повече от две години през февруари вследствие на понижението в търсенето от чужбина, което е поредният признак, че най-голямата икономика в Европа започва слабо годината.

Британският паунд се търгува срещу 1.3077 долара, докато пазарите изчакват някаква яснота около посоката на брекзит.

На суровинните пазари спот цената на златото се понижи до 1 291.61 долара за тройунция, но се задържа близо до 10-седмичното дъно, достигнато вчера.

Вчера за първи път от ноември цената на петрола от сорта брент за кратко докосна нивото от 70 долара за барел, след като очакванията за ограничено предлагане надделяха над натиска от нарастващия добив на САЩ.

Фючърсите на петрола сорт брент поевтиняват с 23 цента, до 69.17 долара за барел, докато цената на щатския лек суров петрол намалява с 3 цента, до 62.07 долара барел.