Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI отчита понижение от 0.4% днес, след като всеки от трите основни индекси на Уолстрийт вчера падна с по над 2%.

Щатският долар се стабилизира спрямо считаната за валута убежище йена, а златото записа понижение в цената.

При щатските държавни ценни книжа имаше леки разпродажби, като лихвата по 10-годишните облигации се отдалечи от двумесечните си дъна.

В същото време фючърсите на индекса S&P 500 нарастват с 0.4%, докато тези на Dow Jones бележат ръст от 0.2%.

Повечето азиатски индекси са на отрицателна територия, макар и отдалечавайки се от дъната за деня.

Японският Nikkei губи 0.9%, след като в началото на сесията падаше с 1.6%. Китайският Shanghai Composite отстъпи с 0.4%, докато индексът на сините чипове CSI300 губи 0.7%.

Технологичните акции бяха засегнати сериозно вчера, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп нападна Amazon.com заради цените на доставките чрез държавните пощи в страната и обеща промени, без да споменава нищо конкретно.

Разпродажбите влошиха тежкия период за технологичните акции от началото на годината.

Инвеститорите също така действат предпазливо заради допълнителните мита, наложени от Китай върху 128 щатски продукта, което задълбочи спора между двете най-големи икономики в света и породи опасения относно ръста на световната икономика.

Наложените от Китай мита се отразиха отрицателно на долара, въпреки че в ранната търговия в Азия днес щатската валута се купуваше. За последно доларът се търгуваше срещу 105.88 йени, в сравнение с достигнатия преди това триседмичен връх от 107.01.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, бележи леко понижение.

Петролът поскъпна, след поветиняване от над 3.5% в цената вчера, въпреки че нарастващото производство на Русия и ескалиращият търговски спор между САЩ и Китай все още оказват натиск върху цените на суровината.

Петролът от сорта брент се оскъпи с 16 цента, до 67.80 долара за барел, докато щатският лек суров петрол добави 13 цента, до 63.14 долара за барел.

Спот цената на златото се понижи леко до 1 338.91 долара за барел.