Цените на акциите в Азия отстъпиха от близо двугодишния си връх, след като дългоочакваният план за намаляване на данъците в САЩ не вдъхнови инвеститорите, макар че пазарните нагласи все още получават подкрепа от перспективите за глобален икономически растеж и намаляващите опасения около изборите във Франция.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI падна с 0.4%, след като преди това достигна до най-високото си ниво от юни 2015 г.

Японският индекс Nikkei се понижи с 0.3%.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп предложи намаляване на данъците за бизнеса от 35% в момента до 15% за борсово търгувани компании и с 39.6% за малкия бизнес, както и данъка върху печалбите на компаниите в чужбина, които се връщат в САЩ.

Планът от една страница, определян от администрацията на Тръмп като най-голямото данъчно намаление в историята, не предложи конкретна информация за това как ще бъде компенсиран без увеличаване на държавния дефицит. Това, според много анализатори, ще е трудно за постигане.

На Уолстрийт индексът S&P 500 затвори с минимално понижение от 0.05%, като не успя да запази спечеленото по-рано на фона на добрите резултати на компаниите.

Печалбите на компаниите от S&P 500 се очаква да са нараснали с 11.8% през първото тримесечие на годината, което е най-голямото увеличение от 2011 г., според Thomson Reuters.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации падна до 2.318%, в сравнение с двуседмичния връх от 2.350%, докоснат преди това в сряда.

Еврото се търгуваше на ниво от 1.0910 спрямо долара, след като се оттласна от достигнатото за вчера дъно от 1.0856 и се движеше близо до 4.5-месечния връх от 1.09515, достигнат също вчера.

Днес е срещата за определяне на паричната политика на ЕЦБ, като фокусът ще бъде върху възможностите за евентуално намаляване на паричните стимули в идните месеци.

Доларът поевтиня с 111.26 йени, в сравнение с близо едномесечения връх от 111.78 йени, достигнат в сряда.

Йената не реагира, след като Централната банка на Япония не внесе промени в паричната си политика, като трейдърите ще следят за евентуални индикации в изказването на управителя на банката Харухико Курода.

Канадският долар и мексиканското песо възстановиха рязко загубите си, след като Тръмп се съгласи да не слага край на Северноамериканското споразумение за свободна търговия.

Канадският долар поскъпна с 0.5%, до 1.3555 спрямо щатския долар, след като по-рано през деня бе паднал до 14-месечно дъно от 1.3648.

Мексиканското песо скочи с 1.0%, до 19.000 песо за долар.

Цената на петрола се от сорта Брент се понижи с 15 цента, до 51.67 долара за барел. Брентът се търгува на цена от близо 9% под върха си за април.