Цените на акциите в Азия паднаха днес, след като Уолстрийт бе засегната тежко след забавянето на важно гласуване в Сената по отношение на реформата в здравеопазването, докато еврото поскъпна, след като президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги намекна, че финансовата институция може да ограничи стимулите за икономиката през тази година.

Азиатско-тихоокеанския индекс на MSCI се понижи с 0.4%, отдалечавайки се допълнително от повече от двегодишните върхове, тествани по-рано през седмицата. В понеделник той достигна най-високото си ниво от май 2015 г.

Японският Nikkei изгуби 0.3%, сблъсквайки се с трудности, след като доларът обърна печелившата си посока спрямо йената.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации остана без промяна на ниво от 2.198% в азиатската сесия.

Вчера щатският индекс S&P 500 записа най-големия си еднодневен спад от около шест месеца, затваряйки на най-ниското си ниво от 31 май, след като решението на Сената да отложи гласуването на законопроекта за здравеопазването поднови опасенията относно обещаните от президента Доналд Тръмп мерки в помощ на бизнеса.

Щатските акции ускориха загубите си, след като лидерът на републиканците в Сената Мич Макконъл реши да отложи планираното гласуване на законопроект за здравеопазването за след 4 юли, за да може да бъдат осигурени повече гласове за неговото одобрение.

Доларът поевтиня с 0.3% спрямо йената, до 112.090, след като преди това бе поскъпнал до 112.285 йени, което бе най-високото ниво от 17 май.

Доларовият индекс, който след представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, се понижи леко до 96.365 пункта, доста под върха си от 97.447 пункта от предишната сесия.

Еврото поскъпва с 0.4%, до 1.13480 долара, след като преди това се оскъпи до 10-месечен връх от 1.1356 долара, след като Драги обяви на пресконференция в Португалия, че ЕЦБ може да коригира инструментите на паричната си политика на фона на подобряващите се икономически перспективи в Европа.

Фючърсите на петрола се стабилизираха след скока от вчера. Цените нараснаха с близо 2% във вторник на фона на по-слабия долар, закриването на къси позиции и очакванията, че резервите на САЩ може да отчетат понижение в трета поредна седмица.

Фючърсите на петрола от сорта брент поскъпнаха леко - до 46.66 долара за барел, докато тези на щатския лек суров петрол губят 0.2% от цената си, до 44.14 долара за барел.

По-слабият долар подкрепи златото, което поскъпва с 0.4%, до 1 252.50 долара за тройунция.