Повечето азиатски пазари днес отвориха с повишения, надграждайки новата положителна инерция, след като търсачите на изгодни сделки помогнаха за възстановяването на щатските пазари след разпродажбите от миналата седмица.

Хонконгският индекс Hang Seng нараства с 0.2%. Китайските индекси отвориха нагоре, като индексът на сините чипове CSI 300 бележи повишение от 0.41%.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI отчита ръст от 0.39% до 555.01.

Японският Nikkei average обаче губи 0.61%, след като акциите на телекомите поевтиняха - след обявеното от Nippon Telegraph и Telephone Corp делистване от борсата на своя мобилен бизнес.

Австралийският основен индекс S&P/ASX 200 нарасна с 0.22%, докато новозеландският S&P/NZX 50 изгуби 0.27% след повишение в ранната търговия.

Азиатските пазари бяха подкрепени от положителните признаци около икономическото възстановяване на Китай, въпреки че пандемията от коронавирус продължава да нанася поражения в световен мащаб и да засилва опасенията около високите цени на акциите.

Инвеститорите остават предпазливи преди първия дебат между президента на САЩ Доналд Тръмп и претендента Джо Байдън по-късно днес и на фона на усилията на законодателите за изготвянето на нов план за стимули.

По-късно днес също така се очакват данните за потребителското доверие и цените на жилищата в САЩ.

Председателят на Камарата на представителите Нанси Пелоси обяви снощи, че демократите са представили нов проектозакон за стимули във връзка с коронавируса на стойност 2.2 трлн. долара.

Как да се пенсионираме като милионери със 100 долара седмично?Всеки планира пенсионирането си по различен начин, но според водещия на предаването Shark Tank Кевин О'Лиъри има само един начин да си осигурите стабилни доходи след приключване на трудовия стаж - с инвестиции

Акциите на някои компании на Уолстрийт вчера записаха сериозен ръст, особено в силно засегнатите сектори, като хотелиерство, банкиране и авиотранспорт.

На Уолстрийт индексът Dow Jones Industrial Average нарасна с 1.51%, S&P 500 се повиши с 1.61%, а технологичният Nasdaq Composite отбеляза повишение от 1.87%.

Имаше обаче и известни признаци на предпазливост, тъй като Европа отчита ръст в броя на новите случаи на COVID-19, а някои американски щати продължават да се борят със същия проблем.

Спот цената на златото нарасна с 0.21%, до 1 884.77 долара за тройунция, докато фючърсите на метала в САЩ поскъпнаха с 0.54%, до 1 883 долара за тройунция.

Петролът от сорта брент поевтиня с 19 цента, до 42.24 долара за барел, докато щатският лек суров петрол губи 17 цента, до 40.43 долара за барел, вследствие на опасенията около предлагането.

Щатският долар отстъпи от двумесечния си връх спрямо кошница от шест други основни валути, като доларовият индекс поевтинява с 0.3%, което е най-големият му дневен спад в процентно изражение от близо три седмици.

Облигациите се търгуват до голяма степен без изменения. Доходността по 10-годишните щатски държавни книжа се понижи с половин базисен пункт - до 0.6577%.