Индексите на Уолстрийт скочиха вчера, като Dow Jones записа най-силната си сесия от над три месеца, след като инвеститорите се насочиха към енергийния и други сектори, които се очаква да се представят по-добре с възстановяването на икономиката.

Индексът на компаниите с по-малка пазарна капитализация Russell 2000 и Dow Jones Transports Average, считани за барометър на икономическото здраве, скочиха с по около 2%.

Вчерашното представяне на Уолстрийт беше в рязък контраст с последните дни, след като Федералният резерв на САЩ даде индикации за промени в паричната политика, което доведе до прибирането на печалби. Вследствие на разпродажбите Dow Jones и S&P 500 записаха най-лошата си седмица от месеци.

Всичките 11 сектора в индекса S&P 500 вчера записаха повишения, като енергийният сектор оглави ръста със скок от 4.3%, следван от финансовия сектор (+2.4%).

Акциите на Microsoft Corp се оскъпиха с 1.2% за деня до рекордно високо ниво.

Индексът S&P 500 се търгуваше в тесен рейндж този месец, тъй като инвеститорите балансираха между страховете от прегряване на икономиката и оптимизма относно силното икономическо възстановяване.

Фокусът тази седмица ще бъде върху данните за фабричната дейност и продажбите на жилища в САЩ, а председателят на Федералния резерв Джером Пауъл ще се яви пред Конгреса по-късно днес.

Индексът Dow Jones Industrial Average вчера нарасна с 1.76%, до 33 876.97 пункта, докато S&P 500 се повиши с 1.40%, до 4 224.79 пункта. Технологичният Nasdaq Composite добави 0.79% - до 14 141.48 пункта.

Акциите на компаниите в сектора на криптовалутите, сред които и Riot Blockchain, Marathon Patent Group и Coinbase Global, вчера поевтиняха с между 1% и 4%, след като Китай продължи с мерките срещу добива на биткойни в страната.

Колко струват 500-те най-скъпи марки в Европа?Ferrari е най-силната марка в Европа, според най-новата класация на Brand Finance

Книжата на Moderna Inc вчера се оскъпиха с 4.5%, след като стана ясно, че компанията ще увеличи с две производствените си линии в завод за производство на ваксини срещу COVID-19.

Пазарните участници се подготвят за голямо събитие в петък, когато FTSE Russell финализира годишното ребалансиране на своите индекси, което има потенциала да засегне инвестиции за трилиони долари.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI днес нараства с 0.35%, с което повишението му от началото на годината достига 4%.

На валутните пазари доларът спря за глътка въздух, след като поскъпна рязко след поднесената миналата седмица изненада от Фед.

Спрямо еврото доларът губи около 0.4% до 1.1905. Щатската валута се търгува срещу 110.26 йени, а доларовият индекс остава почти без промяна на ниво от 91.96, след като вчера изгуби около 0.5%.

След понижението от вчера биткойнът се стабилизира в азиатската сесия и за последно отчиташе ръст от 3.2% до 32 660 долара.

Доходността по щатските 10-годишни държавни облигации отчита лек ръст до 1.4768%.

Цената на щатския лек суров петрол остава почти без промяна на ниво от 74.98 долара за барел, докато брентът поевтиня до 73.6 долара за барел, след поскъпването им от вчера, породено от временното прекъсване на преговорите с Иран.

Спот цената на златото остана почти без промяна на ниво от 1 784.23 долара за тройунция.