Повечето азиатски пазари на акции отвориха с повишения днес, преди ключовото решение на Централната банка на Австралия относно програмата й за количествено облекчаване и въпреки продължаващите опасения около бъдещите регулации на влиятелния технологичен сектор в Китай.

Щатските пазари бяха затворени вчера заради Деня на независимостта.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI бележи повишение от 0.05%.

Хонконгският индекс Hang Seng губи 0.7%, докато китайският CSI300 отстъпва с близо 0.3%.

Японският Nikkei отчита повишение от 0.45%, докато австралийският S&P ASX200 нараства с 0.21%. Южнокорейският Kospi 200 се повиши с 0.5% в ранната търговия.

Китайските технологични акции продължават да бъдат следени под лупа, след като Китай обяви, че започва разследване на Didi Global Holdings - дни, след като компанията дебютира на Нюйоркската фондова борса.

Инвеститорският апетит към китайските технологични акции може да бъде тестван от Xiaomi Corp, която е упълномощила 12 банки да подготвят потенциална емисия дълг в щатски долари.

Създателите на Robinhood намалиха заплатите си с 90%, но остават милиардериПрез април основателите на приложението за борсова търговия Robinhood Влад Тенев и Байджу Бат взеха решение да си намалят заплатите с 90% до 34 248 долара годишно

В Австралия перспективите за сливания и поглъщания се следят отблизо от инвеститорите след отправената вчера оферта на стойност 16.7 млрд. долара за Sydney Airport Holdings Ltd.

В световен мащаб инвеститорите очакват публикуването на протокола от последната среща на Федералния резерв за евентуални индикации за това кога може да започне ограничаването на стимулите.

Големите европейски пазари бяха на положителна територия вчера, въпреки скока в цената на брента до над 77 долара за барел, което беше най-високото ниво от октомври 2018 г.

Скокът дойде, след като министри на страните от групата ОПЕК+ призоваха за дискусии вчера, след като миналата седмица влязоха в спорове след отказа на ОАЕ ограниченията в добива на суровината да бъдат продължени за осем месеца, информира Ройтерс. Това означаваше, че няма сделка за увеличаването на производството на петрол.

Повишените цени на петрола породиха опасения, че по-високите нива на инфлацията в световен мащаб биха могли да навредят на възстановяването след пандемията, което е в ход в някои големи икономики.

Цените на златото днес достигнаха най-високите си нива от близо три седмици, след като отстъплението при долара направи метала не толкова скъп за притежателите на други валути.

Спот цената на златото нарасна с 0.4%, до 1 798.46 долара за тройунция, което беше най-високото й ниво от 17 юни.