Дори да не сте в една и съща таргет група на пазара на имоти като милиардерите, можете да мислите като тях, когато искате да направите най-добрата покупка. Следвайте техните съвети и погледнете на имота като на нещо повече от място за живеене, тухли и стомана.

1. Местоположението прави пари

Популярните дестинации са най-добрата инвестиция. Дори когато пазарът отчита спад, тези локации се възстановяват по-бързо, а могат дори да запазят ръста си, въпреки общата тенденция на спад.

2. Кварталите се подобряват с интереса

Постоянното търсене на предпочитани локации ще доведе до разрастването на тези райони до съседни квартали. По-стари райони с големи парцели и потенциал (най-вече откъм гледка), ще хващат окото на ориентиралите се по-рано купувачи и строителни предприемачи. Закупуването на имот в район, в който предстои голямо търсене, може да означава по-голяма доходност върху инвестицията и достъп до локация с вече завишени цени.

3. Колкото повече, толкова по-добре

Покупката на повече от един имот и създаването на портфейл от имоти е честа практика на милиардерите. Обикновено това изисква повече нерви и усет, отколкото пари, тъй като получаването на заем срещу собствен имот за финансиране покупката на нов е предпочитан метод пред ипотеката. Влагането на средства в различни по вид имоти е основният принцип в инвестирането на този пазар. В този смисъл е много подходяща покупка на къща извън населеното място, града или дори страната.

4. Сигурност под формата на икономическа и законова стабилност

Локацията е важна и от гледна точка сигурността на пазара, неговата ликвидност и прогнозируемост. Испания и Ирландия са едни от предпочитаните от милиардерите дестинации за инвестиция в чужбина.

5. В светлината на бъдещите тенденции

Когато купувате имот, не мислете само за това какво се случва в момента или какво е станало миналата година. Това, което предстои, е много по-важно. Интересът към имотния пазар в някои страни води до ръст на цените. Правителствата обаче често се намесват, за да ги успокоят и да избегнат това, което се случи с имотния бум преди години. Така например данъкът за покупка на имот над 2 млн. паунда в Лондон забави ръста на пазара.