Милиардерите са продали част от вложенията си в акции след силните разпродажби през март и бързото възстановяване на индексите в следващите месеци, информираха от едно от най-големите управляващи дружества в света.

От UBS информират, че през март част от богатите им клиенти са взели заеми, за да се възползват от по-ниските цени на книжата, след което са продали вложенията си, тъй като са реализирали бързи печалби.

Стратегията за инвестиции в акции при разпродажбите през март позволи на клиентите на UBS да постигнат резултати, които са доста по-добри от тези на големите хеджфондове, а освен това и да „бият“ по доходност и световните индекси.

Проучването е направено в 120 офиса, грижещи се за инвестициите на милиардери, а участниците в него са хора със средна сума под управление от 1.6 млрд. долара.

„Имахме рекордни запитвания за кредити в периода от средата на март до средата на април", обявиха от банката.

„Заемодателите купуваха основно щатски акции, но те не влагаха по 50 млн. долара. Те купуваха акции за по над 1 млрд. долара, за да могат да ребалансират портфейлите си. Богаташите изкараха много пари, каза Джоузеф Срадлър от UBS.

Броят на жените милиардери нараства по-бързо от този на мъжете Клубът на дамите с 10-цифрено нетно състояние (измерено в долари) се е повишил от 160 на 233 за времето от 2013 и 2018 г.

Компанията, която често е наричана „банката крепост за милиардерите“, заяви, че най-богатите хора в света вече са насочили инвестициите си в жилищни недвижими имоти и вложения в непублични, но перспективни компании.

Стадлър е на мнение, че този тренд се наблюдава основно в Азия, като това се очаква да се превърне във все по-голяма тенденция до края на 2020 г. и в началото на 2021 г. От UBS са на мнение, че до края на 2020 г. ще наблюдаваме спад на капиталовите пазари.