Някои работни дни са по-тежки от други – работите по нещо сериозно, всеки е вече на предела на силите си, шефът не се е събудил в най-доброто си настроение, кафе машината се е развалила… сякаш всяко нещо в света се е обърнало срещу вас.

Логично е при такива обстоятелства да се чувствате нещастни. Вместо обаче да обявите деня за катастрофата, погледнете нещата откъм светлата им страна. А защо да не се посмеете?

Нека погледнем нещата реално. Всеки ден сме подложени на стрес в офиса. Представете си, ако продължите да се тревожите за многото неща, които изникват като спънки.

И така ден след ден. Вие трупате огромно количество негативизъм. Това не е добре както за физическото ви здраве, така и за менталното и емоционалното.

Според психолога Карлин Борисенко може да не сме способни да контролираме ситуацията, в която се намираме, но е по силите ни да решим как да я възприемем.

Това, което изпитвате, може да е пряк резултат от начина, по който насочвате емоциите си относно случващото се, казва пред Forbes Борисенко.

Разполагате с повече власт, отколкото си мислите, с която да създадете позитивни емоции, независимо от това какво се случва около вас, категорична е тя.

Ако сте способни на това, то тези позитивни емоции ще ви изведат до позитивни избори, които повишават вероятността от успех.

Как смехът ни лекува Той ни помага и да учим

Един от начините е като се съсредоточите върху това, което стои зад всеки облак. Друг подход изисква да се справите с лошия си ден чрез смях. Смехът ни освобождава от отрицателните емоции, понижава нивото на хормона на стреса и дори тренира мускулите на корема ни.

Може да се смеете над грешките си в работата или пък да се посмеете на гърба на някой друг – като гледате смешни видеа в интернет, например. А може да си вземете почивка от съквартиранта, колегата и т.н. и да се посмеете на абсурдната ситуация.

Идеята е да се научите да откривате онези мънички неща, за които сте благодарни в песимистичните моменти. Винаги дръжте хумора на ръка разстояние. Той ще спаси не един ваш ден.