Богатите и успешни хора не само имат общи черти, довели ги до успех, но се различават от масата и по отношение на възпитанието на децата си, пише Стив Сийболд, автор на книгата „Как мислят богатите?“.

На база на изследване, направено върху 1200 от най-богатите хора по света, Сийболд заключава, че за разлика от масите, които учат децата си как да „оцеляват“, богатите учат децата си „как да бъдат богати“.

„Средностатистическото семейство, без да иска, прехвърля начина си на мислене и същите граници и бариери относно парите върху децата си. Това се прави от поколение на поколение в продължение на десетилетия, ако не и на столетия.

Тези схващания за парите ограничават възможностите на децата да надхвърлят предварително зададените граници и да постигнат големи финансови успехи“, пише Сийболд.

Богатите, от друга страна, учат децата си, освен на позитивни навици, свързани с парите, и на това, че е нормално да искаш да си богат и можеш да го постигнеш, ако мислиш достатъчно мащабно.

„Масите са склонни да играят на сигурно и да търсят комфорта, да избягват трудностите и учат децата на същото“, коментира Сийболд.