Все повече анализатори са на мнение, че глобалната криза ще продължи до 2016 г., когато ще достигне своя пик след тежката рецесия, причинена от огромните държавни дългове, изискващи безпрецедентни мерки за строги икономии и наливането на книжни пари на пазара (САЩ, Великобритания, ЕС и т.н.) или огромните заеми (Румъния, Гърция и т.н.), които се отразяват вече на намаляващата покупателна способност.

Последствията ще са катастрофални, като геноцид на глобалната социална система, драматично нарастване на равнището на бедност и фалит на банковата и паричната система.

Защо 2016? Тъй като историята се повтаря, икономическите цикли на миналия век индикират едно такова подобно развитие. Нека се върнем назад във времето и да си спомним важните моменти.

1914-1915 - Първата световна война - трудни условия довеждат до затваряне на борсите, възобновяващи се след това от минималните нива.

1948-1949 - Коефициентът Цена/Печалби (Капитализация/Нетна печалба) удари дъното на века. Dow Jones отчита, че покупателната способност на долара е достигнала минимум.

1982-1983 - Краят на продължителната рецесия, в която индексите на фондовия пазар, деноминирани в злато, докосват минимума за века, а инфлацията и лихвените проценти достигат рекордни нива.

Един цикъл от 34 години, който индикира нов драматичен момент през 2016 г. Не е ли достатъчно? Нека продължим с анализа на междинните периоди от 17 години:

1931-1932 - Най-тежката финансова криза в историята, известна като Голямата депресия от 30-те години, води до колапс на банковата система.

1965-1966 - Завършващ период на икономическа експанзия, при която индексът Dow Jones наближава 1000 пункта за първи път. Глобалната икономика се възстановява, достигайки апогей след войната.

1999-2000 - Бележи края на най-благоприятния от икономическа гледна точка период, регистрирайки пик на борсовите индекси и по-важното - повече реална полза в историята.

След това следва спекулативен балон, манипулативно подхранван от алчността на централните банки и инвестиции, подкрепяни от правителствата, които ще бъдат завършени през 2016 г.

Как? Чрез реорганизация на света, нови форми на управление, базирани на нови технологии по-ефективно разпределение на природните ресурси, нова световна валута и т.н. Бъдете подготвени, че най-лошото ще последва и по-лошо – ще продължи!

Какво можем да направим? Решението е интелигентно разпределение на приходите с ефективна динамика на преразпределение за покриването на загуби от данъци и пари назаем или създаването на пари.

Актуализацията за 2016

В световен мащаб пазарната капитализация загуби 5 трлн. долара в началото на 2016 г., след 7 години на растеж, подхранван от парите, създадени от централните банки по целия свят.

Индексите, котирани в реални пари (златото), направиха корекция на низходящия тренд, започнал през 2000 г. Това означава, че вероятността да последва свободно падане на фондовите борси и златото да започне възходящ тренд е много висока.

А то вече започна: следете развитието в реално време директно от браузър (Отворете демо сметка).

Dow Jones, DAX30 или SP500 установиха ново дъна, индикирайки силна вероятност от мечи пазар, който да доведе до спад с около 50% на ръста, започнал през 2009 година.

Златото направи около 50% корекция на възходящия тренд, започнал през 2000 г. и изглежда жълтият метал е готов за нов бичи пазар.

Регистрирайте се, за да научите как може да получите Бонус върху печалбите ви, генерирани от бурята на пазарите.

Бъдещето на парите ви - основни насоки за инвестиции и спестявания през 2016 г.