Хората на средна възраст вече не се страхуват от фондовите пазари или поне не в такава степен, както по време на кризата. Изследване сочи, че сривът вече е забравен от тези инвеститори и техните страхове по-скоро са свързани с това да не пропуснат по-нататъшен ръст на пазара.

Виж още: Не всички смятат, че щатските индекси ще падат

Изследване на SigFig сочи, че средният инвеститор на възраст между 20 и 30 години търгува средно 23 пъти в годината, доката инвеститорите на възраст между 60 и 70 години правят 52 сделки в годината.

Проучванията на SigFig сочат още, че хората на средна възраст плащат много по-малко като такси и комисиони, което означава, че по-скоро инвестират в нискоразходни индексни фондове, вместо във взаимни или хеджфондове.

Последните два типа инвестиционни схеми са в много по-голяма степен предпочитани от по-младите инвеститори.

„Хората като че ли забравят, че сме в шестата година на бичия пазар, което кара по-младите инвеститори да са доста по-агресивни“, според Майк Ша, изпълнителен директор и съосновател на SigFig.

В противовес с излезлите данни от някои консултантски компании, че хората на средна възраст държат основна част от средствата си в кеш, въпреки рекордно ниските лихви, Ша коментира, че времето, когато инвеститорите са били консервативни, е отдавна отминало.

Според Ша „пазарът е станал много лесен за автоматизиране на инвестициите“. Иновацията е изключително позитивна за всички инвеститори, като според Ша, „технологиите ще дадат достъп на инвеститорите до много качествени инвестиционни съвети“.