В наши дни обитаваме свят, в който е напълно нормално да бъдем приятели с шефа си. Въпреки това е желателно да спазваме известни граници на поведение, които да поддържат баланс между кариерата и личния живот.

Ето няколко неща, които трябва да имате предвид по отношение на приятелството с шефа.

1. Не насилвайте приятелството

Нека отношенията с шефа ви се развиват по естествен път. Не бъдете приятел с него във Facebook, нека стане такъв в реалността.

Много хора препоръчват да не общуваме прекалено активно с шефа и колегите в социалните мрежи, но от друга страна, отклоняването или избягването на покана за приятелство може да изпрати съобщение с неприятен смисъл. Например, че криете нещо.

Ако не искате шефът да види конкретна ваша снимка или статус от уикенда, препоръчително е въобще да не ги публикувате.

2. Не клюкарствайте

Няма нищо по-вредно от клюкарстването или злословието по адрес на хората, с които работите. Случва се понякога, но тогава се уверете, че коментирате хора, които не са сред вашите колеги.

Никога не клюкарствайте в компанията на шефа!

3. Не се перчете

Няма нищо лошо в това да сте приятели с шефа, стига да не му повтаряте постоянно, че работите и през съботния ден.

Приятелството трябва да бъде разграничено от офиса.

4. Говорете за всичко

Само защото работите в един офис, не означава, че в извънработно време трябва да говорите за нови продукти и клиенти. Нито един от приятелите ви не се вълнува от това. Затова говорете за всичко друго!

5. Бъдете внимателни какво споделяте

Да бъдете приятел с шефа е допустимо, но помислете два пъти, преди да подадете информация към него. Това правило трябва да бъде основополагащо за вашите отношения.

Бъдете изключително внимателни с информацията, която споделяте.

6. Постарайте се да създадете позитивна атмосфера

В името на своите приятелски отношения е препоръчително да знаете, че шефът е на първо място шеф, а не приятел на работното място.

Разбирайте се добре с шефа там, за да се разбирате добре с приятеля си в свободното време.