Мисълта за успеха и парите ни преследва през целия живот. Има хора, които успяват да натрупат състояние, но и други, които не успяват да спестят дори лев.

Сайтът moneyning.com публикува 7 прости правила, които помагат в управлението на доходите.

Те показват, че ако човек промени гледната си точка и се абстрахира от предварителните нагласи, ще се почувства по-добре и ще си проправи път към материалното израстване.

Но първо трябва да се разбият митовете, пише вестник "Труд".

Мит №1: Спестеният лев е спечелен лев

Да не губите лев, като го спестявате, е полезно, но отнема много повече в стремежа към богатството. Връчването на този лев на някой касиер, е по-добра стъпка. Защото може и да спечелите нещо от него.

Мит №2: Нямам нужда от помощ за парите си. Справям се добре и сам

Да заплащате на хора да ви учат на точност и прецизност в управлението на личните финанси е по желание. Но ако нямате опит в умножаването на собствените пари, да се движите в открито море сами е опасно. Затова инвестирайте в учител и тренирайте, за да получите финансов успех.

Мит №3: Да си съставям бюджет ми спестява пари

Има хора, които записват всичко, което спечелят, и всичко, което похарчат. Но само това не помага. Трябва да си съставите бюджет. Внимателно планирайте, а след това последвайте написаното в плана си, като правите подобрения, за да видите оптималния успех.

Мит №4: Ако спечеля повече, мога да похарча повече

Работили сте максимално много през изминалата седмица. Разултатът - натрупана умора и желание за оставане в леглото. Умората обаче е ОК! Нали все пак ще ви се изплати допълнително.

Когато е време обаче да получите парите си, с усмивка се насочвате към магазина и сте готови да изхарчите всичко, защото сте си го изработили с труд. И се случва да похарчите повече.

По-добре вземете малка сума пари, сложете я в депозит и изчакайте, за да я видите как расте, вместо внезапно да изчезне и след няколко месеца да сте я забравили.

Мит №6. Правя достатъчно

Изкарвате достатъчно пари, с които да покривате разходите си и да изплащате вноските по колата и жилището. Това обаче няма да ви помогне, за да постигнете търсената финансова независимост.

Трябва да може да продължите по-напред от това положение. Активите определят вашата стойност. Ако искате да развиете финансово портфолио, трябва да откриете начин да спестявате, докато инвестирате, за да увеличите активите си с времето.

Мит № 7. Погрижил съм се за днешния ден

Много хора живеят с мисълта да осигурят днешния ден. В съвременната икономика това обаче не е достатъчно. Трябва да се планира напред.