Всеки ден обработваме 74 GB информация, която се равнява на гледането на 16 филма.

И понякога може да ни изглежда, че вече знаем всичко.

Време е да унищожим тази вяра с невероятни факти за живота ни и света около нас, посочват от Bright Side.

Повечето кости са в ръцете ни
Човекът има общо 206 кости, като една четвърт от тях се намират в ръцете ни, а именно 54 кости. Между другото, краката ни имат само две кости по-малко от ръцете - 52. Така че и ръцете, и краката на човек съставляват половината от скелета му.

Кълвачите не нараняват главата си благодарение на езика
Кълвачите удрят с клюна си по дърветата продължително време в търсене на храна, но никога не ги боли глава. Това се дължи на езика им, който се увива около черепа. Той служи като пружина, която омекотява ударите и ги предпазва от контузия.

20 интересни факта за НорвегияВероятно сте чували много неща за една от страните, разположена в Северна Европа - Норвегия и нейните малко над 5 милиона жители

Логото на Adidas някога е принадлежало на друга компания
Популярните три ивици на Adidas са купени за 1600 евро от финландска компания за обувки през 1952 г. През годините логото на марката се е променяло няколко пъти, но винаги е съдържало трите ивици.

Буреносните облаци тежат повече от обикновените
Оказва се, че облаците, извисяващи се над нас, тежат много поради водните капчици, които съдържат. Обикновеният облак тежи 498 951 кг. Но буреносният облак е много по-голям по размер и по отношение на водата, която съдържа, затова тежи много повече. Тогава защо не падат? Въздухът отдолу ги задържа.

Видрите имат джобове
Морските видри се характеризират с отпусната кожа под предните си лапи, която създава нещо като джоб, в който животното може да съхранява храна. Видрите често крият и камъни там. Те ги използват като инструмент за разбиване на миди.

Пандо горичка е най-тежкият организъм в света
Пандо е колония от вид трепетлики, която се е разраснала чрез клониране. Тежи приблизително 6600 тона и обхваща 108 декара. Това я прави най-тежкият познат организъм на планетата. Предполага се, че колонията е на около няколко хиляди години.

Акулите са с милиони години по-стари от дърветата
Дърветата, в техния съвременен вид, са се появили на земята преди около 360 милиона години. Находки от люспи на акули показват, че те съществуват от около 420 милиона години. Тоест разликата във възрастта между дърветата и акулите може да достигне до 60 милиона години.

10 факта, които ще променят начина, по който се хранитеЗнаете ли, че бирата може да помогне за устната хигиена

Бебетата нямат капачки на коляното
Вместо капачки на коляното, бебетата имат парчета хрущял. Това им помага да пълзят без дискомфорт и да се адаптират по-лесно към ходенето. Този хрущял се развива в колянна капачка с възрастта и до 12 години се превръща изцяло в кост.

Молците си спомнят кога са били гъсеници
Учените установиха, че молците пазят спомени и преживявания от периода си на гъсеници. Това вероятно се случва, защото някои части от мозъка им не се променят по време на трансформацията от гъсеница в молец.

Гигантски октопод може да се провре през малка дупка
Октоподите нямат скелет и по-голямата част от тялото им е изградено от меки тъкани. Това им позволява да променят формата си по всякакъв възможен начин. Следователно дори 600-килограмов октопод няма затруднения да мине през дупка, която е само една четвърт от размера на тялото му.

Саудитска Арабия купува камили и пясък от Австралия
Може това да ви изглежда странно, защото в Саудитска Арабия има много пясък и камили. Но всъщност, всичките им камили са опитомени, а диви за месо се купуват от Австралия. Те също така се снабдяват със специален австралийски пясък, който използват в строителството заради уникалните му свойства.

Ленивците могат да задържат дъха си по-дълго от делфините
И ленивците, и делфините могат да задържат дъха си, като забавят храносмилането и сърдечната честота. Ленивците обаче могат да оцелеят под вода до 40 минути (без въздух). Докато при делфините това обикновено трае максимум до 15 минути.

Играта на тетрис може да предотврати появата на посттравматичното стресово разстройство (ПТСР)
Изследванията показват, че тетрисът може да помогне за намаляване на негативните спомени. Хората, които са го играли след катастрофа, имат по-малко травматични ретроспекции. Между другото, тетрисът помага и за развитието на когнитивните способности, ако го играете всеки ден в продължение на половин час.

Липсата на козина кара овцете да се бият
Когато овцете се острижат, те вече не се разпознават една друга, защото изглеждат и миришат различно. И започват да се борят за надмощие. Въпреки че тези жиотни имат добра памет и могат да помнят лица години наред.

16 любопитни неща, за които вероятно не сте питали GoogleЗа някои дори не смятахме, че съществуват

Металните части на вратите могат да се дезинфекцират сами
Месинговите и медни части на вратите инхибират растежа на бактериите поради металните си йони. Единствената разлика е, че месингът се дезинфекцира за осем часа, докато медта го прави за четири часа. Това се случва, защото месингът е сплав, която съдържа мед и се нуждае от повече време, за да повлияе на бактериите.