Това пътуване към себепознанието започва в главата, минава надолу през гърдите и завършва в недрата на корема.

По пътя ще видите какво се случва, когато клетките са поразени от рак и как изглежда, когато яйцеклетката приема сперматозоида и започва новият живот.

Вие никога няма да виждате се себе си по същия начин, след като разгледате следващите 15 невероятни снимки, направени с помощта на сканиращ електронен микроскоп:

Те изглеждат като бонбони, но всъщност са най-често срещаният тип кръвни клетки в човешкото тяло - червените кръвни телца. Тези двойновдлъбнати клетки имат задачата да доставят кислород до цялото ни тяло.

Жените имат около 5 млн. червени кръвни клетки на микролитър (кубичен милиметър) кръв, а мъжете около 6 млн. Хората, които живеят на по-високи места, имат повече червени кръвни клетки поради ниските нива на кислород в тяхната среда.

Добрата грижа за косата и качественият балсам помагат да се предотврати тази грозна картина на цъфтящ човешки косъм.

От 100 милиарда неврони в мозъка ви, невроните на Пуркиние са едни от най-големите. Наред с другите неща, тези клетки са майстори на моторната координация в кората на малкия мозък.

Вижте още: Най-жестоките човешки експерименти

Автоимунните заболявания, генетичните мутации, включително аутизма и невродегенеративните заболявания, могат да се отразят негативно върху невроните на Пуркиние.

Ето как изглеждат космиците в ухото. Те индикират механично движение в отговор на звукови вибрации.

На тази снимка се виждат оцветени кръвоносните съдове на ретината.

Тази снимка изобразява вкусова луковица върху езика. Човешкият език има около 10 000 вкусови рецептори, които са ангажирани с определянето на солено, кисело, горчиво, сладко и солено.

Мийте зъбите си често, защото върху повърхността им ще се получи ето това.

Помните ли снимката на хубавите, еднакви по форма червени кръвни клетки? Ето така изглеждат, когато са хванати в лепкавата паяжина на кръвен съсирек. Клетката в средата е левкоцит (бяла кръвна клетка).

Така изглежда вътрешната повърхност на белия дроб. Кухините са алвеолите – мястото, на което се извършва обмяна на газовете между кръвта и въздуха в белия дроб.

Вижте още: 14 научни идеи как ще изглеждат човекът на бъдещето

Това е образ на изкривени от рак клетки на белия дроб. Те са в рязък контраст със здравите бели дробове от предишната снимка.

Така наречените вили в тънките черва увеличават площта на червата, което помага при усвояването на храната. Ако се вгледате внимателно, ще видите и храна, забита в една от пукнатините.

Това изображение е яйцеклетка. Тя е покрита с зона пелуцида - слой от гликопротеини, който предпазва клетката и помага за улавянето на сперматозоидите. Към повърхността й са прикрепени две коронарни клетки.

Близък план на сперматозоиди, които се опитват да оплодят яйцеклетка.

Това прилича на война на световете, но всъщност е периодът пет дни след оплождането на яйцеклетката, когато някои от неуспелите сперматозоиди все още стърчат наоколо.

И цикълът на живота започва отново: този човешки ембрион на 6 дни започва да се имплантира в маточната лигавица.